AUSTRALIAN OPEN: Djokovič postúpil do 3. kola dvojhry

Srbský tenista Novak Djokovič reaguje po jeho výhre nad Francúzom Gaelom Monfilsom v 2. kole grandslamového tenisového turnaja Australian Open v Melbourne 18. januára 2018. Foto: TASR/AP

Melbourne 18. januára (TASR) - Rakúsky tenista Dominic Thiem postúpil do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Ako nasadená päťka prehrával s Američanom Denisom Kudlom 0:2 na sety, no napokon zvíťazil 6:7 (6), 3:6, 6:3, 6:2, 6:3. Maďar Márton Fucsovics vyradil nasadenú trinástku Američana Sama Querreyho ) 6:4, 7:6 (6), 4:6, 6:2.

Ďalej ide aj šesťnásobný šampión Srb Novak Djokovič. Ako nasadená štrnástka sa proti Francúzovi Gaelovi Monfilsovi pomalšie rozbiehal a prvý set prehral 4:6, postupne sa však dostal do správneho tempa a ďalšie dejstvá vyhral jasne 6:3, 6:1, 6:3. Vlani pre problémy s lakťom predčasne ukončil sezónu, no v Melbourne sa zlepšuje od zápasu k zápasu.

"Nebol to z mojej strany ešte stopercentný výkon, no je na čom stavať. Verím si a mám dostatok sebavedomia. Viem, čoho som schopný na centrálnom dvorci v aréne Roda Lavera, na ktorom som dosiahol najväčšie úspechy v mojej kariére. Obaja sme dnes v horúcom počasí trpeli, najmä prvých 90 minút zápasu. Duel proti Monfilsovi bol pre mňa veľká výzva. Snažil som sa využiť každú ponúknutú šancu," citovala slová Djokoviča agentúra dpa. O prekvapenie sa postaral francúzsky veterán Julien Benneteau, ktorý vyradil siedmeho nasadeného Belgičana Davida Goffina 1:6, 7:6 (5), 6:1, 7:6 (4).

muži - dvojhra - 2. kolo:

Alexander Zverev (4-Nem.) - Peter Gojowczyk (Nem.) 6:1, 6:3, 4:6, 6:3,
Richard-Gasquet (29-Fr.) - Lorenzo Sonego (Tal) 6:2, 6:2, 6:3,
Juan Martin del Potro (12-Arg.) - Karen Chačanov (Rus.) 6:4, 7:6 (4), 6:7 (0), 6:4,
Julien Benneteau (Fr.) - David Goffin (7-Bel.) 1:6, 7:6 (5), 6:1, 7:6 (4),
Hyeon Čchung (Kór. rep.) - Daniil Medvedev (Rus.) 7:6 (4), 6:1, 6:1,
Novak Djokovič (14-Srb.) - Gael Monfils (Fr.) 4:6, 6:3, 6:1, 6:3,
Tomáš Berdych (19-ČR) - Guillermo Garcia-Lopez (Šp.) 6:3, 2:6, 6:2, 6:3,
Fabio Fognini (25-Tal.) - Jevgenij Donskoj (Rus.) 2:6, 6:3, 6:4, 6:1,
Adrian Mannarino (26-Fr.) - Jiří Veselý (ČR) 6:3, 7:6 (4), 5:7, 6:3,
Dominic Thiem (5-Rak.) - Denis Kudla (USA) 6:7 (6), 3:6, 6:3, 6:2, 6:3,
Márton Fucsovics (Maď.) - Sam Querrey (13-USA) 6:4, 7:6 (6), 4:6, 6:2,
Albert Ramos-Viňolas (21-Šp.) - Tim Smyczek (USA) 6:4, 6:2 7:6 (2)