Ako Slovákom zostala len čierna diera...


Polarizoval slovenskú spoločnosť a dnes kandiduje za prezidenta republiky

Ako Slovákom zostala len čierna diera...         

Eva ZELENAYOVÁ – Karikatúra: Peter GOSSÁNYI

O Igorovi Matovičovi sa bývalý politik Anton Hrnko vyjadril, že je to persóna, ktorá v politike nemá čo hľadať. Po jeho vystúpení v  televíznej diskusnej relácii v prvú júnovú nedeľu si to azda myslia aj jeho politickí priatelia. Možno aj z naklonovanej KDH, ktorá vytvorila základ neskoršej koalície. Poslanec I. Matovič ju velebil, že to bola politická garnitúra, „ktorá vyviedla Slovensko z čiernej diery“.

Nuž, z čoho Slovensko vyviedla politika, ktorej základ položil Ján Čarnogurský –, a najmä kam ho doviedla – by azda bolo vhodné si pripomenúť. Najmä preto, že politiku polarizoval nie na ľavicovú a pravicovú, ale na národnú a protinárodnú. A kandiduje za prezidenta Slovenskej republiky. Niektoré skutočnosti o postojoch Čarnogurského ku Slovensku sú notoricky známe: odmietnutie zvrchovanosti a ústavy. Rovnako známe boli úmysly niekdajšej vlády Vladimíra Mečiara, ktorá nehodlala odovzdať národný majetok zahraničným podnikateľom.   Ibaže na stole bol transformačný proces a integrácia, ktorá sa zmenila na vydieranie. V tom čase prišiel výrok šéfky americkej diplomacie Madeleine Albrightovej o Slovensku ako o čiernej diere Európy. Neuveriteľne to pomohlo protinárodnému bloku na jeho ceste k moci, ktorá znamenala výpredaj národného bohatstva tzv. zahraničným investorom. A ako bonus im táto „osvietená“ koalícia pridala desaťročné daňové prázdniny a ďalšie výhody, aby sa im na Slovensku dobre žilo a bohatlo. Skončili sa prázdniny a ochotní západní investori ohlasujú odchod jeden za druhým. Veď predsa oveľa lepšie podmienky im ponúkajú ďalšie zbedačené krajiny, ktoré sú ochotné ísť na ešte nižšie mzdy, ako sú na Slovensku.

ULIEVAČSKÉ PRÁZDNINY

Súdny človek by si pomyslel, že táto družina bude aspoň mlčať. Ale nie. Nielenže sa nemiestne ozýva, ale dokonca útočí tým istým spôsobom ako pred rokom 1998, a to už aj cez novú generáciu politikov. Exminister práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál, známy svojou súkromnou poradňou v daňových záležitostiach, opäť žiada lepšie podmienky pre zahraničných podnikateľov, lebo vraj inak zahraničné firmy zo Slovenska odídu. Takže po desiatich rokoch daňových prázdnin by podľa súčasnej opozície mali dostať ďalšie?

Ak teda Matovič spomenul na Slovensku pravicou taký pestovaný výrok Madeleine Albrightovej, treba pripomenúť aj ďalšie súvislosti. Albrightová bola veľkou priateľkou českého disidenta a neskoršieho prezidenta Václava Havla. Zväzky Archívu bezpečnostných zlo

národ v žalúdku

žiek v Prahe údajne prezrádzajú, aké sumy Havel dostával za svoju disidentskú činnosť zo Západu. V roku 1983 mal vraj vyšší príjem ako generálny tajomník ÚV KSČ – 90 431 tuzexových korún. Dnes už je známe, že Charta 77 bola Západom organizované a finančne podporované spoločenstvo, k čomu sa verejne priznáva aj finančný špekulant Soros.

Komunizmom izolované krajiny, túžiace po slobode a demokracii, napokon prevalcoval západniarsky trhový kapitalizmus a odsúdil ich na živorenie. Ak ešte rozpredajú pôdu, nebudú môcť hovoriť ani len o živorení vo vlastnej zemi... Vyhlásenie Slovenska za čiernu dieru Európy teda možno považovať za vrchol cynizmu.

IMPORT KORUPCIE

Matovič teda pripomenul Slovákom, kto vyraboval túto zem, kto nehanebne naplnil vrecká zahraničným investorom, a iba domyslieť sa dá, že nie zadarmo. A to je ďalší problém. Korupcia. Ani tu sa staré slovenské porekadlo nemýli – zlodej kričí, chyťte zlodeja! Kto by uveril, že nadácie so šľachetným programom by mohli slúžiť ako centrá korupcie? Centrá na kupovanie spolupracovníkov s cieľom presadenia si vlastných záujmov. Sofistikovane schovaných za heslom šírenia demokracie. A dnes tie isté organizácie vyčítajú svojim učenlivým žiakom korupciu! A peniaze sa opäť točia. Na boj proti korupcii... tým istým... dookola. Orwell nemal ani tušenie, ako sa dá civilizácia znetvoriť. Po odstránení štátotvorných strán z politickej scény nejestvuje oponentúra proti pravicovej demagógii. Na Slovensku to dokonca zašlo tak ďaleko, že sa stratila pamäť a udomácňuje sa téza, že Slovensko vlastne jestvuje až od roku 1998 – odkedy modrá koalícia prevzala moc v štáte a začala ho nehanebným spôsobom vyprázdňovať. Pod zámienkou posvätnej mantry, že štát je zlý vlastník, dovolila cudzím štátom privlastniť si naše národné bohatstvo. A Slovákom skutočne zostala len čierna diera.Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.