Bulvárni idioti a ich ataman


MACHALAO ČOM JE REČ

Bulvárni idioti a ich ataman  

Drahoslav MACHALA                                                              

Rudko Chmel ešte ako minister kultúry Slovenskej republiky nalial do Kaligramu milióny slovenských korún a jeho večný aj verný kamarát Ladislav Ballek odrazu publikuje práve v Kaligrame svoje spomienky na svoje diplomatické účinkovanie. Dobre sa skúsení chlapci predzásobili. Na pôvodnú slovenskú prózu niet peňazí, ale sú ľudia zvláštneho razenia a zvláštneho predurčenia, ktorí si vedia vždy peniažky zadovážiť. Ladislav Ballek raz môjmu kamarátovi Petrovi Štrelingerovi, osviežený vínom, a preto aj úprimne zdielny, vysvetlil situáciu po lopate a lapidárne: „Peter, miesta pod slnkom sú už rozdané!“ Rudko Chmel, známy služobník špekulanta Sorosa a pridružených korporácií, nikdy nechcel slovenskú štátnosť. Preto spoluzaložil stranu MOST – HYD, ktorej sa stal podpredsedom. Pritom sa Slovákom vysmieva a robí z vlastencov nacionalistov. Na objednávku píše do SME-tí svoje „poťuchloste“, len aby podal výkon a božeuchovaj zostal na výplatnej listine. Pritom v parlamente starnúci seladón pospáva ako český Schláfenberg. Ale do spiaceho Chmela sa nikto z Markrízy, ani z protislovenskej STV neobuje. Ladislav Ballek sa za celé účinkovanie ambasádora v Čechách nevedel naučiť, že zastupuje slovenskú vládu. Vždy hovoril o česko-slovenských vzťahoch, hoci každý diplomat vie, že mal hovoriť o vzťahoch slovensko-českých. Lackovi Ballekymu, ktorý rovnako vznik Slovenskej republiky odmietal, nehnusilo sa zastupovať nechcený slovenský štát v Praze, kde se měl pět let blaze! Vysoko mravný postoj!

No keď odcestujú štyri poslankyne SMER-u do Sankt Peterburgu, nastane mediálna delostrelecká príprava. Modeluje sa takto: Pani Gibalovú z KDH, ktorú do zostavy nominovali z parlamentu, inštruujú, aby účasť pred odletom odmietla a radšej sa zaradila do Pochodu za život v Košiciach. Z petrohradskej zostavy teda vypadla jediná opozičná poslankyňa. A mohla sa začať poľovačka na „jednofarebnú“ vládnu stranu. Lebo túto „jednofarebnosť“ potrebujú stále natĺkať ľuďom do hlavy ako Goebbels. Vtedy na scénu nastúpilo tupohlavé kladivo (luftpresshammer!) Michal Kovačič a elévka z Markrízy. Pracovné metódy markrizákov sú nasledujúce: odchyt poslankýň sa vždy deje pri výťahu alebo pri záchodoch. Skutočne vhodné miesta na rozhovor... Na nepripravené dámy bulvárni snajperi vystreľujú dobre sformulované zákerné otázky. Redaktorka Markrízy sa kolegiálne pýta Jany Laššákovej, prichádzajúcej k výťahu. „Tak čo, boli ste na takej malej dámskej jazde v Petrohrade?“ Zaskočená Laššáková odpovie: „Nooo, tak nejako.“ Ale vzápätí sa spamätá a uvedomí si, že odpovedá do Markrízy, preto spozornie. Jana Laššáková zaargumentovala, že parlamentná cesta do Petrohradu bola dávno plánovaná aj NR SR schválená. A mala aj logiku, lebo nedávno slovenský parlament navštívil predseda Ruskej Dumy, knieža Sergej Naryškin. O metódach Markrízy možno prednášať na Katedre žurnalistiky ako o podpásovkách, lebo tak pracuje najhoršia žltá tlač a bulvár. Slogan „dámska jazda do Petrohradu“ sa na druhý deň preleje „spriatelenými“ médiami. V titulkoch sa pritvrdzuje: Dámska jazda na nákup kabeliek v Petrohrade či Vyberali si kvalitné topánky. Nič z toho nie je pravda. Takto sa zosmiešňujú a ponižujú dospelí ľudia, ktorí sú vzdelaní, rozhľadení a v slovenskom parlamente odovzdávajú kvalitnú prácu. Vtedy prichádza druhá zmena bulvárnych idiotov. Pre tzv. dámsku jazdu rozosieva medzi ľuďmi nenávisť, no najmä závisť. To, čo robí v médiách jednotka trápnosti jeden Kovačič, je ľudsky nízke. Keď sa zjaví na obrazovke Markrízy, môžete pokojne prepnúť na inú stanicu!

Perfídna a manipulátorská práca televízie Markríza vedie vzdelaných ľudí k záveru, že túto televíziu nielenže netreba pozerať, ale ju treba večer radšej vypnúť. Napokon, je tu aj dôkaz Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR), že Rada komerčným televíziám uložila 24. septembra 2013 viacero pokút. Markríza a televízia Joj dostali po desaťtisíc eur za príspevky vo večernom spravodajstve, ktoré zasiahli do ľudskej dôstojnosti. Sankciu tisíc eur dostala aj verejnoprávna RTVS, lebo porušila ochranu maloletých. Neviem, čo sa stalo, ale predseda RVR Miloš Mistrík, ktorý chce byť s každým (servilne!) zadobre, sa konečne odhodlal k činom. Aha, blíži sa mu koniec dobre platenej prechádzky.

                                                                                                  Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.