Marián BURÍK: Volebná kampaň

     Nedávno, počas krásneho zimného slniečka som sa stretol s viacerými občanmi mesta ILAVY. Zašli sme si na odpoludňajšiu kávu do nového a príjemného prostredia kaviarne. Počas rozsiahlych rozhovorov zazneli dva výnimočne pravdivé argumenty. Súvisia s demonštráciami proti „GORILE“.

Všetky tieto protestné akcie sa orientujú na území troch inštitúcií a to, pred Úradom vlády, pred Prezidentským palácom a budovou Národnej rady SR. Nie je nám známe, že prečo sa tieto aktivity konajú vždy po 16-tej hodine, keď v týchto inštitúciách už nie sú kompetentní ľudia. A všetkým sa už pomaly končí ich krátke pôsobenie v nich. Pravda, okrem osadenstva Prezidentského paláca.

                   Vzácne sme sa zhodli v tom, že prečo „títo protestujúci“ nejdú protestovať proti aktérom evidovaných v spise „GORILY“ pred stranícke centrály SDKÚ – DS, KDH, SaS, Most – híd, pred Ministerstvo vnútra SR, pred Ministerstvo financií SR či pred budovu PENTY, no nie vtedy, keď tam nikoho niet. Trebárs okolo desiatej predpoludním by to malo aj zmysel, aj účinok. Pravda, žiaľ, je taká, že protestovať pred stranícke centrály sa ísť nesmie !!! Organizátori, pochádzajúci z spriaznených kruhov spomínaných politických strán, nemôžu prstom ukázať na tých, ktorých sa to výsostne dotýka !!! Ich hesla s ktorými sa predvádzajú pred televíznymi kamerami ostávajú len a len heslami, nič viac.

Nikto nás obyčajných občanov nášho slovenského národa – ( teda, nie tých, čo patria „Matovičovcom“ ) nepresvedčí, že je to hra o ktorej pozadí vedela nielen vládna koalícia, ale i politická opozícia. Vedno mlčali iba preto, aby previazanosť na politické strany nikdy nevyšla na svetlo. Zarážajúce, ale i smutné je to, že voliči – občania im veselo dávajú svoje drahocenné hlasy a mlčky prijímajú zdražovanie všetkého čo občan potrebuje na prežitie. Nemám odvahu napísať, že na žitie.

                   Ďalším nezodpovedaným argumentom je to, že prečo sa teraz, keď sme už – už pred voľbami, sa vo všetkých hromadných oznamovacích prostriedkov objavujú zásadne iba zástupcovia politických strán, ktoré spáchali najväčšie podvody a krádeže po roku 1990 ???

Ústredná volebná komisia oznámila, že v predčasných voľbách do slovenského snemu kandidujú kandidáti z 26-tych politických strán a občianskych združení. Nie je to v priamom prenose zobrazení volebný podvod ?! Politické besedy s predstaviteľmi politických strán zastúpených v slovenskom sneme má občanom – voličom pripomínať, že koho majú voliť ?!

Ak sa teda niektorá politická strana objaví v hromadných oznamovacích prostriedkov v období pred voľbami bez toho, aby tam bola aj politická strana zaregistrovaná k voľbám, ktorá zatiaľ nie je v slovenskom sneme, je skutočne grandiciózný volebný podfuk !!!

Kto podá trestné oznámenie ? Podľa môjho názoru by to mal podať občan – volič !!! Dúfam v neho, že už konečne precitne zo sľubov a prejde k realite.Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.