Rokovala komisia MS pre mládež

thumbnail

Na rokovaní odbornej komisie výboru Matice slovenskej pre členské hnutie a mládež v Martine sa koncom júla v Martine zúčastnili jej členovia a všetci zamestnanci Členského ústredia, ktorí podporili toto stretnutie odbornými stanoviskami. Stretnutie otvoril predseda komisie Pavol Mihál a predstavil program, ktorý bol zameraný na rozvoj Oblastných stredísk Matice slovenskej (D MS a OP MS) a členského hnutia na Slovensku.

Z návrhov, ktorých na prerokovanie sa dostalo niekoľko desiatok, môžeme spomenúť iniciatívu podpredsedu Matice slovenskej Mariána Gešpera, ktorý navrhol minimálne dvojnásobné zvýšenie podpory miestnej a regionálnej kultúry pre odbory Matice slovenskej v roku 2016 a aktivít, ktoré budú zamerané na regionálne významné udalosti či osobnosti daného regiónu. Pozornosť si tiež zaslúži návrh predsedu komisie Pavla Mihála na zriadenie Oblastného pracoviska Matice slovenskej v krajskom meste Trnava od 1. januára 2016. Práve v Trnave sa podarilo nadviazať rokovania s majiteľom priestorov v samom centre Trnavy, ktorý ich Matici slovenskej ponúka na kancelárske priestory za symbolické jediné euro nájomného na celý rok.

Všetky tieto návrhy, ale aj ďalšie podnety komisia navrhla na prerokovanie v predsedníctve Matice slovenskej a následne vo výbore MS. Komisiu pre členské hnutie a mládež tvoria zástupcovia všetkých regiónov Slovenska, čo zaručuje jej objektívnosť aj odbornosť. Môžeme aj takto vyzvať členov MS, aby i prostredníctvom svojich zástupcov vo výbore MS predkladali komisii návrhy na zlepšenie podmienok členského hnutia.

(pm)Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.