Kauzy na destabilizáciu štátu

thumbnail

Na Slovensku formujú verejnú mienku médiá so zahraničným vplyvom. Slovensko od svojho vzniku v roku 1993  opakovane zažíva útoky na celistvosť a stabilitu štátu. Je zaujímavé, že vždy v čase vlády orientovanej na národno-štátne záujmy.  Útok na vládu v marci 1994 bol podľa Vladimíra Mečiara organizovaný z Prahy Václavom Havlom. Výrazne sa na ňom podieľala opozícia a poslanci-prebehlíci vládneho HZDS a SNS. Boli medzi nimi také mená ako Milan Kňažko, Jozef Moravčík či Milan Janičina s vtedajším prezidentom Michalom Kováčom. Prevrat bol dočasný, lebo na jeseň toho istého roka sa znovu dostalo k moci HZDS. Lenže to už sa v štáte dobre zakorenil tretí sektor s výdatnou pomocou Nadácie otvorenej spoločnosti a, žiaľ, slovenské denníky – až na jeden – plnili ciele svojich zahraničných investorov. Najmä nevydarenú privatizáciu denníka Smena a následný vznik Sme využila opozícia proti vláde a obvinila ju z útokov na slobodu slova. Opozičný poslanec  Ľudovít Černák dokonca informoval parlament, že kauza Smena obletela celý svet.

SITUÁCIA V MÉDIÁCH

Aká bola  v období 1994 – 1998  situácia v médiách? Slovenská televízia po každom zasadnutí vlády vysielala reláciu Press klub, v ktorom predseda vlády odpovedal na otázky novinárov. Nezabudnuteľným sa stal Peter Tóth z denníka KDH (Slovenský denník), ktorý pred televíznymi kamerami v priamom prenose staval premiéra priam do pozoru. Médiá prinášali virtuálnu realitu a škandalizovanie vlády. Vytvorili pojem mečiarizmus. Voľby v roku 1998 boli druhým pokusom o puč. Niesli sa pod heslom Zmeny a zapojili sa do nich všetky denníky, okrem jedného. Slovenský syndikát novinárov s cieľom zvrhnúť Mečiara školil novinárov v USA. Soros sa priznal, že na slovenské voľby v roku 1998 poskytol dvadsaťpäť miliónov dolárov. Opozícia horúčkovito vyrábala demarše, ktoré potom prichádzali na Slovensko v oficiálnej podobe od európskych inštitúcií. Už sme sa v našom týždenníku zmienili o tom, že Robert Fico o vládnej koalícii vytvorenej po voľbách v roku 1998 povedal, že „mala len dve priority: povaliť Mečiara a pod pláštikom boja proti mečiarizmu dostať sa k privatizácii strategických podnikov“. Napriek tomu médiá tomuto fenoménu nevenovali nijakú pozornosť. Akoby aj, privatizovali sa štátne strategické podniky do rúk aj zahraničných štátnych podnikov! A novinári ďalej viedli boj s mečiarizmom pod vedením Slovenského syndikátu novinárov.

NÁSTROJE PROPAGANDY

Po roku 1998 sa diametrálne zmenil stav na mediálnom trhu. Koalícia neštandardným  spôsobom ovládla verejnoprávnu televíziu, keď všetkých redaktorov internovala na dvadsiatom ôsmom poschodí budovy televízie. Prestal vychádzať proslovenský denník Slovenská REPUBLIKA a čoskoro po svojom vzniku zanikol aj Nový deň. A vznikali ďalšie nové médiá a vznikajú dodnes, v ktorých sa uplatnili len novinári s antimečiarovskými postojmi. Novinári píšuci v záujme Slovenskej republiky po roku 1998 stratili možnosť realizovať sa. Priestor  Slovenskej republiky celoplošne pokryli médiá so zahraničnými vlastníkmi a verejnoprávna televízia a rozhlas sa stali nástrojom propagandy novej moci.

Takýto zákerný útok na slovenského novinára naša novodobá história nepozná.

Tento stav v médiách trvá dodnes. Dokonca sa ešte zhoršil po tom, keď vydavateľka mesačníka Extra plus prepustila všetkých novinárov, ktorí vyše dvadsať rokov boli oporou tohto pronárodného periodika. Samozrejme, že na slovenskom mediálnom nebi môžu hviezdiť len predajní jedinci, ktorí dostávajú priestor v médiách komentovať udalosti na Slovensku.

ZNEUŽÍVANIE SMRTI

V súčasnosti sa pozornosť zosieťovaných novinárov uberá proti vláde Roberta Fica.  V spolupráci s americkou ambasádou, s tretím sektorom a najmä s Matovičovou a so Sulíkovou stranou vedú tvrdý boj o ovládnutie Slovenska. Organizovali pochody známe ako Gorila, Bašternák a v súčasnosti sa pripravujú využiť smrť mladého novinára Jána Kuciaka.

Kto bol Ján Kuciak? V roku 2015 vyštudoval filozofickú fakultu v Nitre a zamestnal sa v internetovom médiu aktuality.sk, spadajúcom do nemeckého vydavateľstva Ringier Axel Springer. Zaujímavé je, že novinársky elév pracoval na témach odhaľovania organizovaného zločinu. Vnucuje sa otázka, kto ho inštruoval? Na internete sa objavil videozáznam, v ktorom Kuciak vlani prednášal v bratislavskej pobočke Nadácie otvorenej spoločnosti Georga Sorosa o kauze Panama Papers. Na verejnosť prenikli informácie, že údajne z londýnskeho Sorosovho operatívneho centra pochádzala prvotná dátová komunikácia o tejto kauze britskému listu The Guardian. Odhliadnuc od ďalších „produktov“ zosieťovanej slovenskej žurnalistiky Kuciak je jej prvou obeťou.

 • BEZ DôKAZOV

Je zarážajúce, že médiá smrť Jána Kuciaka porovnávajú so smrťou Roberta Remiáša a bez dôkazov podsúvajú názory, že v oboch prípadoch išlo o zodpovednosť vládnej strany. Rovnako robia paralelu medzi vládou Mečiara a Fica a oboch vykresľujú ako nepriateľov slobody slova a zodpovedných za všetky kriminálne činy v štáte. Akoby sa za vlády Dzurindu či Radičovej nestali poľutovaniahodné skutky, trebárs smrť exministra hospodárstva Jána Duckého, dodnes nevyšetrená, alebo advokáta Ernesta Valka...

                                                                                 Eva ZELENAYOVÁ – Foto: (internet)

 10 Komentárov

 • Milan

  Pani Zelenayová je úplne, ale úplne mimo. Tento Mečiarov pohrobok, ktorý obhajoval všetok masaker, čo tu mečiarizmus porobil od slobody slova, cez mafiánske gangy až po vraždu Remiáša, má opäť zastreté. Zase vidí sily zo zahraničia, najlepšie Soroša. Len nevidí, čo vidieť má: Dnes večer na RTVS namiesto programu Detektív Poirot má premiér ako pobirmovaný ateista ideálnu šancu zaspievať nám pesničku s chytľavým refrénom S Pánom Bohom...Ideálne by bolo dobrovoľne. Bude to však problém, lebo nepochopil okrem iného jednu vec. Tu už nejde len o to, či vrah mal nejaké prepojenie na vladu a ž vôbec nie o to, či od nej dostal zadanie. Tu ide o to, že mŕtvy novinár odkryl obludné informácie o eurofondovej chobotnici s talianskym srdcom, ktorá jedným chobotom dráždila prirodzenie slečny M.T. a druhým smeráckeho papaláša Jasaňa a obaja sa utiahli do úradu vlády. Majča tam bola doslova pretiahnutá. Ďalšie choboty sa oblizovali s ďalšími spolustraníkmi, ktorých bolo xy. Buď dá pesničku alebo bude variť svoje ovečky, ako je ubolený, ako opozícia vytĺka kapitál a zneužíva situáciu....Ale za to, že sa Smer mucká s mafiou Matovič naozaj nemôže. Ba dokonca ani Radičová. . Ja myslím, že večer na RTVS bude skôr varenie s premiérom ako spievanie s premiérom. Hrošia koža nepustí.

  • Milan

   "Novinári" ako p. Zelenayová a ďalší, ktorých nikto do iných redakcií nechce, lebo nikdy neboli investigatívni, iba podpriemerní pisálkovia na objednávku niekoho, obsadili značku Ľ. Štúra a privatizovali si kedysi významné slovenské noviny. Je to trápne a úbohé, že práve títo ľudia obsadili tieto noviny.

   • Jozef

    Je to tak. SNN hnednú už drahnú dobu a s profesionálnou novinárčinou nemajú nič spoločné.

  • markey

   Dovolím si poukázať na zjavné nezrovnalosti v tvojich "hlbokých úvahách" Zarážajúce je, že nevidíš zjavné: Mŕtvy novinár neodhalil nič zarážajúce, už dva roky viacerí písali o týchto "odhaleniach" a nikto sa nad tým nepozastavoval. Sú to však zistenia na základe indícií, nie dôkazov. Odporúčam ti prezrieť si kriticky aspoň niektoré z publikovaných článkov. Na druhej strane prepojenie zapredaných extrémistických dezinformačných plátkov ako Denník N-esvojprávnych, SMEti, alebo Trend je podložené napr. mailovou korešpondenciou, ktorú zverejnili hackeri DC Leaks, rovnako ako priznenie protislovenskej prostitútky M. Šimečku o tom, ako sám soroš financoval pád Mečiarovej vlády. Vražda novinára sa nikdy nevyšetrí, pretože na tom nemá záujem najmä opozícia, ktorá (či sa ti to páči, alebo nie) ten politický kapitál z vraždy vytĺka, takmer doslova tancuje na hrobe zavraždených! K tej "opozícii" len poznámka - sú veľmi dobre známe kauzy daňových podvodov Matoviča, ako aj Kiksu, Sulíkove stretká s Kočnerom, Galkovo odpočúvanie a rozpredávanie muničných zásob a mnohé ďalšie, takže to vyzerá, že mafia kričí, chyťte mafiu. Predpokladám, že si bol ziapať na námestí na tom "celkom spontánnom a nikým ale naozaj nikým neorganizovaným" stretnutí ako poslušná slepá ovca. Ak sa budú opakovať, objednám vám za vlečku sena, keby vám z toľkého demonštrovania vyhladlo 🙂

   Skús sa tiež zamyslieť (ak je to v tvojich intelektuálnych možnostiach) nad jednou vecou. Istý Tom Nicholson sa v istom čase objavil s dôkazmi o gorile a tesne pred vypuknutím protestov niekam zmizol. Rovnaký Tom Nicholson poskytol podklady Kuciakovi a tesne pred vraždou zmizol. Kde je a prečo sa skrýva? Náhoda?

 • Peter Kováč

  Vychádzajúc z faktu kto vlastní informačnú zbraň Aktuality.sk možno povedať, že Ján Kuciak pracoval pre zahraničného agenta*. Ján Kuciak sa spolčil so zloduchmi a doplatil na to.

  *aktuality.sk ako súčasť mechanizmu zahraničného riadenia/kontroly Slovenska

  • Milan

   Nakoniec je Kuciak zloduch a tí, čo tu vybudovali taliansku mafiu sú obete. Typickí Mečiarovi voliči.

   • markey

    Takže talianska mafia bola vlastne "budovaná" u nás? Zaujímavé...tuším si si pomýlil noviny. Takéto konšpirácie píšu SMEti, takže ak si zablúdil, šup šup medzi smetiarov

    • Milan

     Talianska mafia u nás nestihla nadobudnúť také kontúry ako smerochobotnica. Rošková je len známym príkladom. Koľko Ficových chobotov tu kradlo státisíce, to sa ešte dozvieme. Bude to veľmi dlhý zoznam.

 • Peter Kováč

  "zamestnal sa v internetovom médiu aktuality.sk, spadajúcom do nemeckého vydavateľstva Ringier Axel Springer"

  Máte tam neúplnú informáciu. Nie je to výhradne nemecké vydavateľstvo, ale nemecko-švajčiarske. Teda presne povedané, je to joint-venture (spojené podnikanie) nemeckého Axel Springer a švajčiarskeho Ringier. Výchadzajúc zo súčasného rozloženia síl vo svete je Ringier Axel Springer nástroj na kontrolu slovenského infopoľa spravovaný globalistami (Švajčiarsko) a americkou štátnou elitou (Deutchland ist eine Amerikanishe kolonie).

  en.wikipedia.org/wiki/Ringier
  en.wikipedia.org/wiki/Axel_Springer_SE

 • Dušan Juraj

  Pomôže prijatie podobného zákona ako má USA a Izrael, inak si nadácie platené zo zahraničia budú môcť dovoliť všetko, myslím aj parlamentu by to pomohlo...

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.