Mocenský systém umlčiava nepohodlných ľudí

thumbnail

 Politickí väzni komunizmu proti zastrašovaniu a  obmedzovaniu slobody slova. Rostas, Mazurek, Fico, Vasky, Daňo... mená ľudí v ničom sa na seba nepodobajúcich, a predsa majú niečo spoločné. Prenasledovanie za prejavený názor. Mazurek a Rostas už boli odsúdení, Vaskyho  a Daňa prepustili z väzby. Nemôžu však Ďalej vykonávať svoju prácu blogerov.  Fica napokon  prokuratúra oslobodila. Trojčlenný senát Najvyššieho súdu SR odsúdil poslanca  Milana Mazureka za extrémistické trestné činy na peňažný trest vo výške desaťtisíc eur. Mazurek prišiel aj o post poslanca NR SR. V rádiu Frontinus povedal: „150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém.“

  • POPRAVA ZA PRAVDU
Bývalý poslanec a historik Jozef RYDLO

„Exposlanec NR SR Milan Mazurek z ĽSNS povedal to, čo si myslí takmer celý národ,“ uviedol Robert Fico vo videu na sociálnej sieti na margo Mazurekovho odsúdenia.  Fico tvrdí, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií, a nie na základe skutočných dôkazov. A ďalej uviedol: „Zaraďujem ho do kategórie mediálnych, po ktorom budú preferencie pána Kotlebu a jeho strany utešene rásť. Lebo ak niekoho popravíte za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu.“ Samosudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku odsúdil šéfredaktora časopisu Zem a Vek Tibora Eliota Rostasa za hanobenie národa, rasy a presvedčenia. Rostas čelil obžalobe za článok Klin Židov medzi Slovanmi,  v ktorom uvádzal citácie historických osobností (Matej Bel, Andrej Kmeť, Jozef Miloslav Hurban, Svetozár Hurban Vajanský) na adresu Židov: „To, čo nájdeme v historických spisoch od najväčších slovenských dejateľov, by si dnes bez sociálnej a mediálnej smrti nemohol dovoliť napísať nikto. Ba dokonca zákony, ktorým sme dovolili, aby nad nami vládli, by nás priviedli až k samotnému vylúčeniu zo spoločnosti,“ napísal v článku.

  • ZÁKAZ PUBLIKOVAŤ

Predseda Okresného súdu v Bratislave Ján Golian vzal do väzby dvoch konšpiračných youtuberov Martina Daňa a Rudolfa Vaskyho. Proti väzbe Daňa a Vaskyho zaslalo o. z. Politickí väzni Zväz protikomunistického odboja otvorený list ministerke vnútra Denise Sakovej a ministrovi spravodlivosti Gáborovi Gálovi, v ktorom konštatujú, že ich zadržanie vnímajú „nielen ako vážne ohrozenie slobody slova, prejavu a názoru, ale aj ako akt zastrašovania mocenským systémom, snahu za každú cenu umlčať ľudí s nepohodlným názorom“.

Oboch obvinených súd 22. januára t. r. prepustil na slobodu, súčasne im uložil „zákaz uverejňovať prostredníctvom webu, televízie, prípadne akéhokoľvek iného komunikačného prostriedku príspevky vo forme obrazových, zvukových a obrazovo-zvukových diel, ktoré sú výsledkom vlastnej tvorby obvinených, ako aj zdržať sa osobných prejavov adresovaných verejnosti“. Ďalej im zakázal „tvorbu takýchto záznamov vo verejne dostupných objektoch a na verejných priestranstvách. Rovnako nesmú vedome participovať na tvorbe takýchto diel vytvorených inými subjektmi“.  Stali sa väzňami na slobode.

  • RYDLO PROTI

Ako sa mohlo stať, že Slovensko po tridsiatich rokoch od nadobudnutia slobody opäť prenasleduje a zatvára ľudí za prejavený názor?  Za novelu trestného zákona z 28. apríla 2009, známu ako novela o extrémizme, nehlasoval jediný poslanec vtedajšej vládnej koalície Jozef Rydlo (SNS). V rozprave k návrhu povedal: „Nemožno súhlasiť so zákonom, ktorý drasticky obmedzuje slobodu prejavu a vedeckého bádania“ a zdôraznil: „ Bez slobody slova a prejavu niet pokroku.“

Eva ZELENAYOVÁ - Foto: SNN

           Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.