Nereálne vízie sprofanovaných radcov

thumbnail

Mýtus o integrácii migrantov má svoje hlasné trúby aj na Slovensku. Bývalého ministra financií Ivana Mikloša dnes už málokto doma berie vážne. Známy reformátor, ktorý sa zaslúžil o bazárový výpredaj Slovenska v časoch privatizačných krádeží, sa realizuje najmä v Kyjeve ako poradca premiéra Volodymyra Hrojsmana a občas v Bratislave ako prispievateľ denníka SME a Hospodárskych novín v článkoch na tému migrácie ako podmienke ekonomického rastu. „Nebláznite, imigrantov potrebujeme!“ Vyzýva Mikloš všetkých slovenských politikov od šéfov parlamentných strán až po predsedu NR SR a predsedu vlády. Svoje opakované výzvy zdôvodňuje trochou vlastnej ekonomickej teórie a empirickými skúsenosťami iných krajín, ale pritom zabúda na celý komplex nepreklenuteľných kultúrnych, náboženských a civilizačných problémov, aké dnes spôsobuje mnohým európskym krajinám ilegálna migrácia.

FALOŠNÍ PROROCI

Mimochodom, Mikloš nijaký ekonomický profit z migrantov zatiaľ nezaznamenal okrem prínosu niekoľkých stovák Ukrajincov, ktorí prispievajú načierno do rozpočtu slovenských firiem, kde pracujú ilegálne, pretože ich doterajšie neúspešné Hrojsmanove aj Miklošove reformy doma neuživia. Polícia zistila, že na území Slovenska bolo v minulom roku  2706 nelegálnych migrantov prevažne z Ukrajiny a zo Srbska. O tom, koľko zdravotných sestier a iných zamestnancov z týchto krajín u nás pracuje legálne, štatistiky nehovoria, ale nebude ich málo a iste sa bude ich počet naďalej zvyšovať. Čiže k legálnej migrácii sa staviame racionálne aj bez pobádania „socioekonóma“ Ivana Mikloša.

Ak má však pán reformátor na mysli neintegrovateľných migrantov, tzv. utečencov z moslimských krajín Afriky a Blízkeho východu, ktorí dnes zaplavujú najrozvinutejšie štáty Európy, tak je vedľa ako tá jedľa. Možno by stačilo, aby sa odpútal od nezvládnutých životných problémov ľudí na Ukrajine a porozhliadol sa po problémoch s migrantmi vo Francúzsku, v Nemecku, vo Veľkej Británii alebo v Švédsku. Nemusel by navštíviť no-go zóny v Malmö, Paríži či Londýne, kam sa neopováži vkročiť ani noha policajta, mohol by si doma v pokoji prečítať knihu Katji Schneidtovej Nezvláneme to, ktorá je neklamným svedectvom z prvej ruky, skúsenosťou dlhoročnej dobrovoľníčky pomáhajúcej utečencom od čias bombardovania Juhoslávie cez pohnuté udalosti arabských jarí až po dnešné vojnové konflikty na Blízkom východe.

NEREÁLNE PREDSTAVY

Schneidtovej publikácia, na ktorú sme na tomto priestore upozorňovali už v minulom čísle SNN,  nie je vhodným materiálom pre lovcov hoaxov typu Smatana alebo udavačov typu Benčík – jej hodnovernosť dosvedčuje životný príbeh samotnej autorky, keďže sa vydala za Turka, konvertovala na islam a istý čas žila v tomto prostredí. Schneidtová dobre pozná hlboko zakorenenú moslimskú vieru a kŕčovité pridŕžanie sa vlastných tradícií znemožňujúcich integráciu alebo aspoň toleranciu so základnými princípmi spolužitia väčšinovej spoločnosti. O svojej bývalej moslimskej veľkorodine píše: „Za zatvorenými dverami členovia rodiny všetky západné tradície a kresťanskú kultúru priam preklínali.“ Prirodzene, reč je o tureckej rodine, ktorá sa v Nemecku usadila dávnejšie. Ako však možno integrovať vyše milióna nových migrantov často pologramotných alebo nedostatočne vzdelaných a neschopných zastávať nejaké lepšie pracovné pozície?! Mýtus o prichádzajúcich odborníkoch z Afriky a Ázie sa ukázal ako lživá propaganda mimovládnych aktivistov. Schneidtovej odkaz pre Mikloša a jemu podobných multikulturalistov je varovný: „Nenávisť v mene náboženstva nemá oprávnenie sa tu etablovať a nemôže určovať náš život. Musíme zmeniť okolnosti, kým okolnosti nezmenia nás.“

Ľudovít ŠTEVKO - Koláž: napalete.sk1 Komentár

  • Dušan Juraj

    Pán Mikloš po tom čo predviedol na vlastnom národe za svojho pôsobenia vo vláde a žiť v inom štáte domnievam sa už by trčal v inom oblečení na dlhý čas...

    My máme cca. 700 rokov problém z inou menšinou ktorá sa nevie adaptovať do prostredia a byť prínosom pre spoločnosť, nerozumiem je to v génoch , mali a majú možnosť navštevovať všetky tipy škôl prečo v dospelom veku nekončia ako inžinieri , lekári , vedecký pracovníci až na malé výnimky , nechce sa niekto z mimovládiek zaoberať prečo je tomu tak , ako míňať len peniaze na nezmyslené reportáže o diskriminácií väčšinovou spoločnosťou ???

    Preto sa domnievam aj novodobá migračná vlna úplne inej kultúry do európske priestoru prinesie podobný problém , myslím každá vláda má svojich analytikov na vyhodnocovanie možných plusov a mínusov svojich rozhodnutí , ale je to riadené od inokade a naši politici sú len štatistici na legitimizovanie "bordelu " a zániku rozvinutej spoločnosti ?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.