Omša za Evu Kristínovú

thumbnail

CYRILOMETODIADA, o. z., Vás pozýva na slávenie zádušnej svätej omše za pani Evu Kristinovú do bratislavskej Katedrály sv. Šebastiána. Svätú omšu bude sláviť J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre kultúru. Proglas prednesie Ida Rapaičová, na husliach zahrá Katarína Jablokovová a na fujare Štefan Suchý.

Pani Eva Kristinová patrí k najvýraznejším osobnostiam našej kultúry, divadelného a filmového umenia, ako aj k popredným predstaviteľom slovenského národa v spoločenskom kontexte druhej polovice 20. a začiatku 21. storočia. Do pamäti svojich priaznivcov sa nezmazateľne vryla rolami v mnohých televíznych inscenáciách a filmoch či na doskách Slovenského národného divadla. Jej nenapodobiteľná recitácia z tvorby diel najvýznamnejších slovenských básnikov, ktorá obdoby nemá,  zostane natrvalo v srdciach národa.

Celý svoj život bola hrdou a sebavedomou Slovenkou, všetko, čo robila, robila naplno a s láskou. Jej hlas sa vrúcne vznášal k výšinám, keď na Devíne, posvätnom mieste nášho národa, recitovala Konštantínov Proglas: „Čujte, čujte toto, Sloveni, dar tento drahý vám Boh z lásky daroval...“

V jej zoslabnutom tele až do posledných chvíľ prebýval mocný duch a pani Kristinová sa i napriek telesnej slabosti neprestávala modliť za svoj milovaný slovenský národ a vlasť, aby sme naplnili svoju dejinnú úlohu a zostali verní Kristovi.

Daniela Suchá

 

 

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.