Pekinské medaily pre Slovákov

thumbnail

Na zimnú olympiádu do Pekingu odletelo pol stovky slovenských športovcov, ale v médiách sa neustále skloňovalo iba meno Petry Vlhovej. Nečudo, veď od najlepšej súčasnej svetovej pretekárky v alpských disciplínach sa jednoznačne očakával prenikavý úspech, ba aj zlatá medaila. Neskromní si dokonca brúsili zuby na viac vzácnych kovov, dokonca tri. Mnohí ju však zároveň aj ľutovali: „Úbohé dievča, byť pod takým psychickým tlakom je na nevydržanie. Čo keď na umelom olympijskom snehu neuspeje, veď sa to stalo už mnohým iným favoritom, tak potom ju novinári i široká verejnosť znesú pod čiernu zem!“ Našťastie, húževnatá a cieľavedomá dievčina s obdivuhodnou športovou i psychickou výbavou z Liptova celému svetu ukázala, že jej výsledky v Svetovom pohári v minulom roku i v tejto sezóne nie sú dielom náhody. Neuveriteľným príbehom vyhrala slalom. Postarala sa tak o prvé historické slovenské zlato v alpskom lyžovaní na olympiáde. Menším prekvapením bolo, že následne nenastúpila na ďalšie alpské disciplíny – super G a kombináciu, kde mala tiež medailové ambície.

Najväčším prekvapením slovenskej olympijskej výpravy bola medailová jazda slovenských hokejistov. Po úvodných prehratých zápasoch v skupine im už takmer nikto neveril. Povstali ako Fénix. Porazili Nemcov, USA a získali bronz. Pritom tesnú prehra v semifinále s Fínmi utŕžili len kvôli tomu, že severania sa po strelení gólu uzavreli do obrannej nepriestrelnej ulity.  Naši dobýjali ich bránu, ale neporadilo sa. Chlapcov to nezlomilo.  O tretie miesto rozstrieľali Švédov 4:0. Po zlate z Göteborgu (2002) to je druhý najväčší míľnik slovenského hokeja. Olympiáda skončila pre Slovensko dobre. Ďakujeme. Držme teraz palce našim paralympijským športovcom.

                                                                                   (vm. mrs)

Foto: internet - športky zoznam

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.