Streľba v oregonskej škole si vyžiadala dvoch mŕtvych

Situácia pred školou po streľbe, 10. júna 2014 v oregonskom meste Troutdale. Foto: TASR/AP

Troutdale 10. júna (TASR) - Život študenta a predpokladaného útočníka si vyžiadala dnešná streľba na strednej škole pri meste Portland v americkom štáte Oregon, informovala dnes polícia.

Podľa úradu šerifa okresu Multnomah prišli správy o streľbe okolo 8.00 h miestneho času. Študentom cez školský rozhlas nariadili, aby sa v tichosti odobrali do svojich tried a potom ich evakuovali.

Objekt Reynolds High School začala následne prehľadávať špeciálna jednotka, píše agentúra AP. Bližšie informácie o prípade zatiaľ neboli zverejnené.

Kontrola strelných zbraní v Spojených štátoch je pálčivou témou. Nosenie zbrane je zakotvené v ústave spolu so základnými právami ako sloboda prejavu a sloboda vyznania.

Plán prezidenta Baracka Obamu na kontrolu minulosti záujemcov o kúpu zbraní, ako aj návrh na zákaz vojenských útočných pušiek a obmedzenie množstva streliva vlani Kongres zamietol. Stalo sa tak napriek streľbe z decembra 2012 v škole v Newtowne v štáte Connecticut, kde strelec usmrtil 20 detí a šesť dospelých.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.