Mimoriadny Kongres SDKÚ koncom júna zrejme nebude

Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo počas tlačovej konferencie v Bratislave Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 17. júna (TASR) - Mimoriadny Kongres SDKÚ-DS, na ktorom malo vedenie požiadať o dôveru, zrejme nebude 28. júna, ale až v septembri. TASR to potvrdili viaceré zdroje z prostredia strany. Presný dôvod vraj nepoznajú.

O termíne 28. júna rozhodlo vedenie strany začiatkom júna, zvolať ho má predseda Pavol Frešo. Viacerí v strane sú s aktuálnou zmenou rozhodnutia predsedu nespokojní.

Tvrdia, že si zase robí, čo chce a stranu neriadi, ako má. Niektorí za tým vidia zdržiavaciu taktiku a obávajú sa, že v septembri sa bude opakovať. Pripomínajú, že Prezídium prijalo uznesenie, v ktorom sa Frešo zaväzuje zvolať mimoriadny Kongres na 28. júna.

Ľudovít Kaník situáciu komentovať nechce. "Bez komentára," odpovedal na viaceré otázky TASR ohľadom posunutia Kongresu. Martin Fedor pre TASR uviedol, že zmena termínu "je kompetencia aj zodpovednosť predsedu".

V strane sú dlhodobo nespokojní s Frešovým vedením a chcú ho vymeniť. Ako možní Frešovi nástupcovia sa spomínali Ondrej Matej, Martin Fedor či Viliam Novotný. Novotný nedávno vylúčil svoju kandidatúru, Fedor ju nikdy nepotvrdil. Najnovšie sa spomínajú mená bratislavského krajského predsedu SDKÚ-DS Michala Luciaka a Petra Slávika z Malaciek. Títo dvaja vraj kandidatúru už oznámili.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.