V parlamente nahlásili bombu, hlásenie preverujú

Na snímke policajná páska a policajné auto pred budovou Národnej rady SR. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 17. júna (TASR) - V Národnej rade SR nahlásili bombu, nebezpečenstvo preverujú. Zatiaľ sa nič nezistilo, budovu dosiaľ neevakuovali.

Evakuáciu po prijatí hlásenia pripustili policajti v budove parlamentu. Niektorí poslanci sa po oznámení nevedeli dostať na rokovanie výborov.

Informácie o údajnej bombe potvrdil aj predseda kultúrneho výboru Dušan Jarjabek (Smer-SD). Rokovanie svojho výboru na chvíľu prerušil, keďže niektorých poslancov nechceli na rokovanie pustiť.

Problém dostať sa na rokovanie mali aj niektorí členovia branno-bezpečnostného výboru. "Je nejaké hlásenie a možno budú musieť evakuovať budovu," povedal pri príchode na výbor Ľubomír Galko z SaS.

Nemožnosť dostať sa na výbor namietal aj Daniel Lipšic. Šéf branno-bezpečnostného výboru Jaroslav Baška (Smer-SD) opozičným poslancom odporučil nechal prešetriť, prečo sa nemohli dostať na rokovanie.

Na snímke policajní psovodi pred budovou Národnej rady SR. Foto: TASR/Martin Baumann

Úrad vlády SR dostal zásielku s výhražným listom

Na Úrad vlády SR dnes ráno prišla podozrivá listová zásielka, ktorá obsahovala výhražný list. Ten polícia zaistila. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

"Vzhľadom na obsah listu sú zo strany polície vykonávané v budove NR SR a okolí všetky potrebné úkony, ktorých cieľom je obsah listu vyvrátiť," dodala Kurucová s tým, že po autorovi listu polícia pátra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.