SLOVENSKÝ ŠTÁT - PRAVDIVO A OBJEKTÍVNE

Slovenský štát pečať 1.SRSlovenský národ je národom mladým...vraví sa. Avšak niektoré vedecké historické práce novodobých slovenských historikov dokazujú, že naše korene sú na území Slovenska zakorenené omnoho dlhšie ako ofiáciálne tvrdí historická veda. Namiesto toho, aby sme sa ako národ tešili z týchto zistení a hypotéz, dusíme ich. Namiesto toho, aby sme investovali finančné prostriedky do vedeckých bádaní o daných tvrdeniach, zatvárame pred nimi radšej oči. Príkladom je historický názor, že hudobný skladateľ Franz Liszt mal slovenské korene. Namiesto toho, aby sme investovali do preverenia týchto tvrdení, autora myšlienky nechápeme a preto zavrhujeme. Propaganda hŕstky zaplatených žoldnierov prostredníctvom ich vplyvných médií je tak silná, že sami postupne veríme ich zvrátenostiam, lžiam a polopravdám. Namiesto toho, aby sme boli ako národ hrdý na svoju históriu, sypeme si popoľ na hlavu. Pri budovaní svetovej demokracie v starovekom Grécku, padali aj hlavy, zomierali nevinní. Rímska ríša je známa svojou brutalitou a vraždami. Napriek tomu si ich národy tieto historické obdobia vážia a budujú na nich aj svoju prítomnosť. My akoby sme sa hanbili za všetko čo sa v našej histórii odohralo.

Prvá Slovenská republika z čias vojnového obdobia je typickým príkladom čierno-bieleho hodnotenia dejín. Nič, nič a vôbec nič nebolo v tomto období pozitívne. Zabudnime radšej nato. Kričia nežičliví propagandisti. Slovenské národné noviny sa budú snažiť toto obdobie našich národných dejín čitateľovi priblížiť. Nato bude slúžiť táto rubrika. Budeme písať o negatívach i pozitívach tohto režimu. Snáď niekomu rozšírime jeho obzor o Slovenskom štáte.

slovenský snem 193913 Komentárov

 • RNDr.Miloslav Dubec, CSc.

  Treba si tiež uvedomiť, že napríklad Hlinkova garda vznikala narýchlo, aby dočasne nahradila aj políciu ktorá bola prevažne česká, aj armádu na obranu proti Maďarom (ktorí Slovenský štát okamžite napadli!!!), takže nebolo možné nejako vyberať príslušníkov HG! Navyše krátko po vzniku SŠ zaútočili proti Slovensku Naďari, aj proti ktorým museli pomôcť aj HG.
  História Slovenského štátu je z veľkej časti opísaná na adrese
  https://priezor.com/vyzvy/36-rubriky/t2/128-slovensky-stat-1939-1945-prva-slovenska-republika

 • Podľa normálnych údajov bolo z prvej Slovenskej republiky vyvezených 31 tisíc Židov, podľa oficiálne uznávaných cca 70 tisíc. Autori týchto majú systematický prístup k oficiálnym médiám a takmer každý deň Slovenský rozhlas hovorí o ich zachraňovaní bez toho, aby aspoň uviedol, o aké obdobie sa jedná. Tento rozdiel v údajoch mohol vzniknúť jedine tak, že napríklad tých 70 tisíc obsahuje aj údaje z obdobia po potlačení tzv. SNP, kedy celé Slovensko obsadili Nemci a napríklad v Seredi z bývalého pracovného tábora pre židov (tu mohli napríklad dostávať povolenie opustiť tábor na víkend) urobili koncentrák ovládaný nemeckými židmi - k nim patrili veliteľ aj všetci (ozbrojení!) dozorcovia, aj najbližší nadriadený veliteľa! A tento koncentrák posielal na bežiacom páse slovenských židov do koncentrákov v Nemecku!!!
  A dnes z tohoto nemeckými židmi ovládaného koncentráku urobili múzeum holokaustu prvej Slovenskej republiky!!!

  • Matusiak

   Vážený pán "kandidát vied", môžete pre všetkých čitateľov SNN zacitovať práce, ktoré spomínate? Ktoré sú to "normálne údaje"? A o akých autorov ide? Odkiaľ čerpáte svoje informácie?
   Mimochodom, do odbornej debaty nepatria vety s troma výkričníkmi na konci, ale to Vám asi nemusím vysvetľovať, však pán "doktor prírodných vied"?

 • slovenské národné noviny

  Pán Matušiak, ďakujem za upozornenie. Chybu môže urobiť každý a urobil ju aj Ľ. Štúr v úvodnom vydaní SNN z roku 1845.

  • Matusiak

   Zdravím SNN,

   samozrejme, na chyby má každý právo. Ale ruku na srdce, koľko krát ste si príspevok pred uverejnením prečítali? Ja som v ňom narátal celkom tri preklepy/chyby (okrem spomenutých dvoch mrknite na začiatok štvrtého riadku...).
   Ale dosť už môjho "hnidopišstva".

   Čisto zo záujmu sa chcem spýtať:
   Ktoré vedecké historické práce novodobých slovenských historikov máte na mysli? Píšete niečo o nich v niektorom z príspevkov SNN? Rád by som si dané práce prečítal(mám samozrejme na mysli odborné publikácie, ktoré prešli riadnym recenzným konaním v nejakom rešpektovanom odbornom časopise, nie populárne knižky).
   S akou definíciou "národa" pracujú spomínaní historici? Ak budem citovať Krekoviča, potom sa etnická identita zakladá výlučne na pocite spolupatričnosti a keďže ju v minulých populáciách nemôžeme skúmať, je nevedecké sa o nej zodpovedne vyjadrovať. Stačí sa pozrieť na mapu Y-DNA haploskupín v Európe (napr. tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Y-DNA_haplogroups_in_populations_of_Europe#/media/File:Percentage_of_major_Y-DNA_haplogroups_in_Europe.png) a je jasné, že od seba prakticky nie je možné oddeliť napríklad "národ maďarský" a "národ slovenský" (z čoho by bol Štúr asi smutný...).

   Koho máte na mysli jadrným slovným spojením "hŕstka zaplatených žoldnierov"? A ktorí sú tí nezaplatení, tí praví, tí jediní?

   Vopred ďakujem za Vašu reakciu!

   • Matusiak

    Zdá sa, že redakcia SNN nemá ani po dvoch mesiacoch na moje otázky odpovede...

 • Matusiak

  A možno by nabudúce stálo za to si po sebe príspevok prečítať... Odporúčam autorovi naštudovať okrem "slovenských dejín" aj slovenský pravopis. To len aby to "hejslováctvo" malo aspoň akú-takú štábnu kultúru... Ľudko Štúr by z dnešných SNN radosť veru nemal...

  "Popoľ" sa správne píše "popol"

  "Zabudnime radšej nato" správne znie "Zabudnime radšej na to". Možno ale autor(i?) myslel(i?) NATO?

 • polemiq

  Vracanie témy Tisa do aktívnej politiky je v priamom záujme nepriateľov SR, lebo najvac rozdeľuje slovenskú spoločnosť. Otázka je, kto je tá temná sila, ktorá toto chce a má dosť sily, aby tieto témy oživovala? Táto sila vytvára tézu (podpora a provokovanie konzervatívnych historikov, ktorí chcú spravodlivosť) i antitézu (Havranova fraška). Ako syntéza sa chce dosiahnuť postupné rozpustenie najtvrdšieho odporu na základe získanej historickej skúsenosti: proti katolíckemu Slovenskému štátu aj proti katolíckemu Rakúsko-Uhorsku. Iba zdanlivo nesúvisiaci s týmito snahami je pripravovaný projekt podunajskej konfederácie, ktorý je novým pokusom o implementáciu konceptu veľkého štátno-politického katolíckeho útvaru v strednej Európe. Nechcem nikoho uraziť, ale v tejto veľkej hre sú spomínaní historici bohužiaľ užitočnými a Havran amorálnym aktérom... Veci svetské a štátne si chceme spravovať sami, to sa nezmení ani po tejto kampani.

 • peter

  v relacii večera z havranom ma poburilo priam zahriakovanie historika Ivana Mrvu nejakym spisovateľom ktory mal v tejto akože diskusii monolog.

 • peter

  sledoval som večeru s havranom niekedy okolo 14.3.2017,ktora bola prezentovana ako diskusia avšak každemu nestrannemu bolo jasne ako daleko to bolo od diskusie.Poburilo ma hlavne ako bol priam zahriakovaný historik Ivan Mrva od nejakeho spisovatela.Ja sám som bol svedkom rozhovoru 85-ročnych pánov z ktorých jeden pracoval na generalnom štabe v roku 1945 Bolo to v roku 2004 alebo 2005.

 • Kaja

  Konečne sa niekto ozval aj z inej strany ako som doteraz pocuvala a to nielen na hodinach dejepisu, ale neustale nam to pripomina chrliaca propaganda z mainstreamu.(Pýtam sa,kto ma neustale zaujem na dezorientacii Slovakov a zatemnovani historickych skutocnosti?)
  Síce sa tato cast dejin Slovakov viac-menej kazdorocne v marci pripomina vo verejnopravnych mediach, ale len v negativnom svetle a takmer vzdy v spojitosrti so zidovskym holokaustom. (Je tiez zaujímave, ze pocet odvlecených Zidov zo Slovenska geometricky takmer kazdym rokom narasta).
  Kto najde odvahu a verejne vysvetli Slovakom, ze každa vojna je zla a umieraju v nej ludia, a ze v nej umreli a boli zabití aj Slovaci, ci príslusníci inych narodnosti?
  Bohuzial pod vplyvom dnesnych informacii, sucasni mladi ludia nevedia nic o svojich dejinach a pri spomenuti 1.Slov. štatu, automaticky sa im v mysli vybaví len holokaust.
  Aj verejnopravna RTVS cely tento tyzden priamo v hlavnych vecerných správach propomina v suvislosti s tymto vyznamnym medznikom v historii Slovakov, len a len deportacie Zidov! Miesto toho, aby pozdvihovala dost uz pokrivene sebavedomie Slovakov, narodnu hrdost, povedomie a vlastenectvo, podava tieto jednostranne informacie. Zvlast, ked tieto svinstva nevysli z dielne Slovakov, ale diali sa aj v inych statoch a daleko vo vacsej miere (co tak isto nespomenu), vyvolavaju len pocit krivdy a menejcennosti u slovenského obyvatelstva.
  Sme velkymi dlzníkmi nasim predkom, starym mamam a otcom, ze hrdo odhodlane budovali nasu prvu slovensku republiku a my toto ich uslie uz tolko rokov ociernujeme a podryvame.
  Dakujem, ze ste a som rada, ze som objavila tieto noviny a mozem si co-to zaujímane a hlavne nestranne precitat.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.