Zadržali mužov podozrivých zo série vlámaní do áut v Čiernej nad Tisou

Ilustračné foto.Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trebišov 24. júna (TASR) - V Trebišovskom okrese policajti intenzívne pracovali na objasnení sérií vlámaní do motorových vozidiel v meste Čierna nad Tisou. Páchatelia sa mali podľa polície na Zimnej, Záhradnej a Školskej ulici i na Námestí pionierov vlámať do ôsmich motorových vozidiel rôznych továrenských značiek.

"Z vozidiel odcudzili takmer všetko, čo našli - doklady, autorádiá, USB kľúče, reproduktory, lekárničky, zdvihák, výstražný trojuholník, detský podsedák, sady kľúčov, lyžiarske okuliare, autonabíjačku, autobatérie a rôzne ponechané veci vo vozidle. Spôsobili celkovú škodu takmer 1900 eur," priblížil košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Trebišovskí kriminalisti podľa neho v spolupráci s kolegami z Obvodného oddelenia Policajného zboru (PZ) v Kráľovskom Chlmci páchateľov skutku vypátrali. Na stopu sa im podarilo prísť aj vďaka výsledkom analýzy DNA zo zaistenej baterky na mieste činu a operatívnou činnosťou policajtov. "Poverený príslušník PZ zo spáchania prečinov krádeže a poškodzovania cudzej veci obvinil dvoch chlapcov vo veku 15 a 17 rokov a 30-ročného Jozefa z Čiernej nad Tisou. To, že nejde o nejakých nováčikov, svedčí aj skutočnosť, že všetci traja už boli v minulosti trestne stíhaní za majetkovú trestnú činnosť," doplnil hovorca.

U jedného z obvinených policajti zaistili odcudzenú autobatériu. Obvinený 30-ročný muž sa nachádza vo výkone trestu odňatia slobody za inú trestnú činnosť, 15-ročný je vo väzbe taktiež za inú trestnú činnosť a ich 17-ročný komplic je stíhaný na slobode. "V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie, u mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu," uzavrel Szabó.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.