Otváracie hodiny obchodov sú bez zmien, Matovičov návrh neprešiel

Zákazníci nakupujú v znovuotvorenom parížskom supermarkete s kóšer potravinami, kde islamský extrémista Amédy Coulibaly zastrelil v januári štyroch ľudí, 15. marca 2015 v Paríži. Foto: TASR/AP

Bratislava 8. februára (TASR) - Obchody sa nebudú na Slovensku zatvárať každú nedeľu do 16.00 h. Takýto návrh sa pokúsil v parlamente presadiť líder opozičného hnutia OĽaNO-NOVA Igor Matovič v rámci novely Zákonníka práce. Plénum Národnej rady (NR) SR ho však pri dnešnom hlasovaní neposunulo do druhého čítania.

Podľa Matoviča by sa takýmto opatrením uspokojili potreby pracovníkov v obchode, ktorí by mohli stráviť s rodinami podstatnú časť nedele, alebo by sa mohli venovať oddychu a regenerácii.

Zároveň by podľa poslanca mohli "ľudia dychtiaci po nedeľných nákupoch realizovať svoje nákupy po 16.00 h". "Jedni aj druhí by boli spokojní," zhodnotil poslanec.

Matovič pri tomto návrhu argumentoval tým, že podľa najnovších údajov Eurostatu sú slovenskí zamestnanci najčastejšie pracujúci pracovníci zo všetkých 28 krajín EÚ v nedeľu. V nedeľu totiž pravidelne pracuje 21 % z nich. "Zo štatistík súčasne vyplýva, že Slováci odpracujú týždenne v priemere druhý najväčší počet hodín," dodal predkladateľ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.