Všetci chceme pomoc od štátu


Rómovia sa začali vyhrážať rabovaním ako v roku 2004

Ivan BROŽÍK

Nuž veru chceme. Všetci, ktorí nemáme prácu, všetci, ktorí máme príjmy na úrovni životného minima alebo dokonca ešte menšie, my, ktorí sme celý život pracovali a naše dôchodky nám nezabezpečia ani len možnosť nakúpiť si lieky. Pomoc od štátu chceme, lebo sme ako živnostníci v druhotnej platobnej neschopnosti, chceme ju preto, lebo naše deti nie sú finančne odmeňované za to, že chodia do škôl a stravujú sa tam.

A teda hurá, poďme spísať petíciu! Dajme to tomu Ficovi – ukážme mu, že toho máme po krk! Asi takto by sme mohli riešiť problémy, s ktorými sa borí dnes každý tretí obyvateľ Slovenska.

  • FICO ALEBO KRÍZA

Otázka je – vyriešili by sme ich? Inteligentné posúdenie stavu ekonomiky nielen u nás, ale i v celom európskom priestore nám však vyvodzuje konštatovanie, že „Fico“ za naše problémy až tak nemôže. Teda iba „Fico“. Vedenie Strany Rómskej únie (má aspoň v promile vyjadriteľný voličský potenciál?) však tvrdí, že problémy Rómov Fico nerieši. A teda treba mu petíciou a protestným pochodom, ba až rabovaním tento fakt obúchať o hlavu. Veď na rabovanie majú asi sympatizanti tejto ministraničky právo, keďže im nie je dobre tak, ako by si želali. Iba v jednom majú možno pravdu – načo nám je splnomocnenec pre Rómov, keď máme aj splnomocnenca pre menšiny. Ten druhý sa totiž svojvoľne v rozpore so štatútom svojho úradu venuje iba maďarskej menšine, a to mu musí dať zabrať aj poldruha úväzku. „Je neprijateľné, že vláda sa zbaví rómskeho problému a dá to na krk Matovičovi a jeho spolupracovníkom,“ takto vníma situáciu predseda „rómskej“ strany, straničky František Tanko. A nečudo. Matovičovci prvý raz otvorene a bez strachu pomenovali pravé príčiny rómskej biedy na Slovensku a dovolili si medzi ne zaradiť aj neprekonateľnú averziu časti tohto etnika k vzdelaniu a k práci. A k dodržiavaniu povinností a životných civilizačných noriem bežného občana ako takých.

  • RABOVAČKA

„Upozorňujem Roberta Fica, aby si veľmi dobre rozmyslel rómsku reformu, pretože sa mu môže ľahko vyšmyknúť z ruky, čo je veľmi nebezpečné a nepríjemné tak pre Slovensko, ako aj pre okolité štáty. Aby sa nezopakoval rok 2004, že Rómovia pôjdu od hladu rabovať,“ tvrdí predseda Strany Rómskej únie František Tanko. Tak teda, odkážme všetci „Ficovi“, že budeme rabovať. Ak má byť práve toto riešením našich sociálnych problémov, určite nás pochopí. A určite nám už o pár mesiacov bude lepšie – mladí budú pracovať, dôchodcovia vyrazia na okružné plavby do Karibiku a bude tu malý slovenský raj. Veď recept ako k nemu dospieť nám Tankovi Rómovia práve ponúkajú na dlani. A ak budeme rabovať my, tak skutočne len potraviny – nie alkohol a cigarety. Tie na holé prežitie totiž netreba.Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.