Slovenské národné noviny ponúkajú na predaj inzertný priestor vo svojom tlačenom vydaní s týždennou periodocitou, ale aj na portáli www.snn.sk. Podrobnosti o inzercie nájdete v tu priložených dokumentoch.

HARMONOGRAM VYDANÍ SNN 2024

CENNÍK INZERCIE SNN 2024


Všetky reklamné články budeme uverejňovať aj v rámci tejto sekcie www.snn.sk podľa dohody s inzerujúcim klientom s označením inzertnej značky.


Upratovacie firmy a čistenie tlakom vody

Voda je najdôležitejší pomocník pri upratovacích a čistiacich prácach. Ak je pumpovaná výkonným strojom, jej účinok sa ešte mnohonásobne zvyšuje. Vtedy povolia všakovaké, aj veľmi odolné znečistenia. Tieto stroje majú všestranné využitie tak v súkromnej, ako aj v komerčnej sfére. Jednoducho sa dá povedať, že sa využijú na každý umývateľný povrch s nánosom znečistenia.

Skutočný potenciál wapiek ocenia najmä vlastníci vonkajších priestorov. Ich silou sa dá odstrániť hrdza, lak z oplotenia a zábradlia, mach vrastený do medzier a pórov v zámkovej dlažbe, ako i vyblednuté nátery z fasád domov. Pri doplnení príslušenstva, napríklad vo forme rozpeňovačov, sa prístroj stáva vynikajúcim pomocníkom pri ručnom umývaní exteriéru automobilov. Taktiež si uplatnenie nájde aj v malých prevádzkach. ,,Ich potenciál sa naplno prejaví pri očiste nákupných vozíkov alebo pri upratovaní okolo smetiakov, ʺ podotýkajú profesionáli s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti hĺbkového čistenia Topservis. Pri použití tejto techniky znečistenie na stavebných prvkoch a fasádach nemá šancu – z povrchu nielen šetrne, ale aj efektívne zmyjú i hrubú nečistotu, prach, riasy, hríby, machy či sadze. Tým je ich využitie širokospektrálne na dlažbu, schodištia, strechy, chodníky, príjazdové cesty, na bazény či oplotenia.

Uplatnenie je skôr v súkromných rukách

upratovaniePodľa skúseností firmy na čistenie a upratovanie Topservis bude najefektívnejšie využitie v rukách koncových zákazníkov. Aj v prípade, keď si tlakový čistič zakúpi nejaká spoločnosť, pri bližšom pohľade je to koncový zákazník. Tieto firmy to totižto využívajú v prevádzkach motoservisov, poľnohospodárskych družstiev a podobne. Upratovacie firmy sa skôr zameriavajú na čistiace, hĺbkovo tepovacie a upratovacie práce vo vnútorných  priestoroch a tu by bolo využitie takéhoto prístroja kontraproduktívne.
Určite sú však centrá, ktoré ich plný potenciál využijú do posledného zrniečka. Tu by sme mohli spomenúť ručné auto, umyvárne či pumpy s možnosťou vlastnoručne si poumývať automobil. A toto je miesto, kam výrobcovia vysokotlakových čističov smerujú svoju ponuku. ,, Ich využitie je možné aj v autoservisoch či pneuservisoch , ktoré čistenie exteriéru auta ponúkajú ako pridruženú činnosť, ʺ podotýkajú znalci z firmy na čistenie interiérov automobilov Topservis.

Na čo si treba dávať pozor

Pri zakúpení vysokotlakového čističa, tak ako i pri každej upratovacej činnosti, treba zohľadňovať dôležité fakty. Pri používaní čistiacich prístrojov sa síce odstraňuje nános znečistenia, prachu a baktérií, ktoré ocenia predovšetkým jedinci s alergiou, astmou a inými zdravotnými problémami, no treba si tiež dávať pozor, aká chémia sa k tomu používa. Chemikálie obsiahnuté v týchto čistiacich prípravkoch  v nejednom prípade zaťažujú zdravie a ich vplyvom môže nastať nejaký zdravotný problém. Celou touto problematikou sa do hĺbky zaoberá celostná medicína. Medicína, ktorá sa zaoberá príčinou ochorení a nerieši iba následky.

R-SK2015002


 

ziip_inzercia 2014-web
Relamná kampaň spoločnosti ZIPP v roku 2014 v tlačenom vydaní SNN.

Sergej KOZLÍK: Slovensko je neoliberálny pupok sveta

Uverejnené: streda, 20. november 2013, 10:00

Kozlík-štvorecEuroposlanec Skupiny aliancie liberálov a demokratov za Európu

Sergej Kozlík: Slovensko je neoliberálny pupok sveta

Zhovárala sa Eva ZELENAYOVÁ – Foto: Ladislav LESAY

Bývalý podpredseda vlády SR, minister financií, dlhoročný podpredseda HZDS pre ekonomiku, člen rozpočtového výboru Európskeho parlamentu – to je v skratke doterajšia kariéra europoslanca Sergeja Kozlíka. V roku 1998 mu úradujúci prezident republiky prepožičal štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra I. triedy. Politik s originálnymi riešeniami pre fungovanie Európskeho parlamentu, no rovnako hoLogo-ADLE-SK zaujíma i ďalší osud ĽS-HZDS.

 ● Na Európsku úniu sa v ostatnom čase valí kritika. V Nemecku vznikla strana Alternatíva pre Nemecko, ktorú tvorí elita národa. Zaumienili si zmeniť Úniu, najmä jej byrokratickú administratívu. Veľká Británia, ale aj susedná Česká republika sú známe svojím euroskepticizmom. Akú odozvu v štruktúrach Únie má takáto kritika?

Napriek tomu, že EÚ už existuje niekoľko desiatok rokov, stále je mladá inštitúcia a určite mnoho vecí v nej možno zlepšovať. Najdôležitejšou podstatou EÚ zostáva jednotný trh. Samozrejme, aj v tomto smere je nad čím sa zamýšľať. Stále sa hľadá modus vivendi medzi tým, čo je možné a potrebné riadiť z vrcholového centra Únie a čo si majú riadiť jednotlivé štáty. Ten konflikt bude stály. Niekedy Brusel rieši aj to, čo by nemal, inokedy nám chýbajú niektoré spoločné predpisy.

Čítaj viac: Sergej KOZLÍK: Slovensko je neoliberálny pupok sveta

 

 


Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., opäť v spoločnosti najlepších bánk

Zlatá minca 2012 za jedinečnú ponuku

 Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., pôsobí na slovenskom trhu už 20 rokov. O tom, že je dlhodobo úspešná svedčí aj rad ocenení, ktoré počas svojej existencie získala. Kvalitu jej ponuky a jej prínos pre financovanie bývania ocenila v uplynulých dňoch aj odborná porota, ktorá posudzovala finančné produkty v rámci súťaže Zlatá minca 2012. V kategórii Stavebné sporenie získala Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., Zlatú mincu 2012 za stavebný úver až do výšky 40 tisíc € s  úrokovou sadzbou už od 2,9 % ročne garantovanou počas celej doby splácania.

K parametrom, ktoré charakterizujú víťazný produkt, treba doplniť aj fakt, že tento stavebný úver poskytuje Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., bez toho, aby skúmala bonitu klienta, dokonca úver netreba zabezpečiť ani ručiteľom a ani nehnuteľnosťou. Podmienky, za ktorých je možné získať tento stavebný úver, sú výhodné pre všetkých, ale predovšetkým pre mladých ľudí, mladé rodiny, ktoré väčšinou nedisponujú takým majetkom, ktorým by mohli ručiť za úver. Pri troche skromnosti sa totiž aj vo väčších mestách dá za 40 tisíc € obstarať prvé samostatné bývanie. V ideálnom prípade, ak by mal každý z manželov nárok na tento úver, je získanie vhodného bývania naozaj bez problémov.

Rovnako aj pre seniorov, ktorí sú zvyčajne odkázaní iba na dôchodok, nepredstavuje splácanie úveru s garantovanou úrokovou sadzbou iba 2,9 % ročne mimoriadnu záťaž. Najmä v súvislosti s financovaním bývania pre seniorov je treba zdôrazniť skutočnosť, že na stavebný úver v Prvej stavebnej sporiteľni, a. s., má po splnení dohodnutých podmienok nárok každý stavebný sporiteľ, bez ohľadu na vek. Takže aj pre občanov, ktorí povedzme s vyšším vekom uvažujú o prestavbe bytu, napríklad o výmene vane za sprchový kút, o presťahovaní sa do bytového domu, v ktorom nebude chýbať výťah, je tento stavebný úver jedinečným spôsobom financovania.

,,Ak si klient plnil svoje záväzky voči banke tak, ako sa dohodlo pri podpise zmluvy o stavebnom sporení, nemáme dôvod pochybovať o tom, že aj pri splácaní úveru bude postupovať rovnako zodpovedne. A navyše – bez zbytočného papierovania sa naši stavební sporitelia dostanú k finančným prostriedkom na bývanie podstatne rýchlejšie“, vysvetľuje Ing. Imrich Béreš, predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne, a. s. Stavebný úver až do výšky 40 tisíc € je v ponuke finančných produktov ojedinelým a maximálne ústretovým krokom smerom ku klientom. Svedčí o tom aj vyjadrenie organizátorov súťaže, ktorí potvrdili, že kvalita oceneného produktu sa premietla aj do historicky najvyššieho náskoku pred produktmi iných stavebných sporiteľní.


Prvá stavebná poisťovňa pokytla viac ako 7 miliárd na bývanie

PSS ilustrák byvanie štvorec

Sedem miliárd eur. Presnejšie 7,123 mld. € (k 30. septembru 2012). V prepočte takmer štvrť bilióna korún. Práve toľko poskytla Prvá stavebná sporiteľňa do bývania od svojho vzniku 16. novembra 1992 doteraz. Za uplynulé dve desaťročia je to bezmála polovica všetkých nákladov, ktoré občania Slovenska vynaložili na zabezpečenie alebo obnovu svojho bývania.

Rok 2012 je pre najväčšiu a najstaršiu stavebnú sporiteľňu na Slovensku rokom jubileí. „V novembri oslávime 20 rokov mimoriadne úspešného pôsobenia na slovenskom bankovom trhu. Za dve desaťročia sa našimi klientmi stali viac ako dva milióny občanov Slovenska, ktorým sme pomohli a umožnili bývať lepšie, kvalitnejšie, modernejšie resp. vo svojom. A teraz sme dosiahli ďalší úspech. Prekročiť hranicu sedem miliárd eur, ktoré stavební sporitelia vďaka PSS, a. s., investovali do svojho bývania, to nielen teší, ale aj zaväzuje,“ hovorí Ing. Imrich Béreš, predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne. Podľa jeho slov, tento rok, resp. prvé tri jeho kvartály, sú pre najväčšiu stavebnú sporiteľňu na Slovensku mimoriadne úspešné. Prvá stavebná sporiteľňa ku koncu septembra 2012 poskytla svojim klientom presne 19 257 úverov na bývanie. Je to takmer toľko, koľko úverových zmlúv uzatvorili klienti PSS, a. s., počas celého uplynulého roka. Medziročný nárast počtu poskytnutých úverov na bývanie predstavuje 18,66 %    (k 30. 9. 2011 – 16 299 úverov). Ešte výraznejší nárast zaznamenala PSS, a. s., v objeme novoposkytnutých úverov.    K 30. septembru 2012 dosiahol objem úverov poskytnutých v tomto roku 372,1 mil. €. V porovnaní s vlaňajšími 302,25 mil. € je to nárast takmer o štvrtinu, presnejšie  o 23,4 %. Podobne stúpajúcu tendenciu badať aj u celkovo vyplatených finančných prostriedkov na bývanie. Kým vlani ku koncu tretieho kvartála predstavovala táto suma 343,12 milióna €, v tomto roku to bolo až 411,32 milióna € pri medziročnom náraste až o 19,88 %. Zvýšil sa aj objem cieľových súm na novouzatvorených zmluvách o stavebnom sporení a tiež priemerná výška cieľových súm na zmluvách uzatvorených v tomto roku. Objem cieľových súm k 30. septembru stúpol medziročne o 10,1 % z 1,143 na 1,258 mld. €.priemerná cieľová suma na novouzatvorených zmluvách stavebného sporenia stúpla až o 15,07 % z 9 106 € na 10 474 €.


PRVÁ STAVEBNÁ SPORITEĽŇA

prichádza s ponukou UNIKÁT-neho poistenia

Jednotka na slovenskom trhu stavebného sporenia rozširuje svoju ponuku o sprostredkovanie poistných produktov. PRVÁ STAVEBNÁ SPORITEĽŇA, popri financovaní bývania začala v spolupráci s UNIQA poisťovňou venovať pozornosť tiež sprostredkovaniu poistenia domu, bytu a domácnosti, ako aj kapitálového životného poistenia.

“Rozhodli sme sa rozšíriť portfólio našich služieb. Je dôležité, aby naši klienti, ktorí okrem financovania bývania potrebujú zabezpečiť aj širšie spektrum služieb, nachádzali výhodnú a zároveň komplexnú ponuku takpovediac pod jednou strechou,” hovorí predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne Ing. Imrich Béreš. Podľa jeho slov poistenie nehnuteľnosti i domácnosti priamo nadväzuje na doterajšiu činnosť PSS, a. s. A kapitálové životné poistenie je výborným doplnkom k stavebnému sporeniu na zabezpečenie občana     v súčasnosti aj do budúcnosti.

 • POISTENIE PRE RODINU

pss logo buttonKapitálové životné poistenie predstavuje poistno-sporiaci program, ktorý občana zabezpečí v prípade nepredvídaných životných situácií, pomôže mu zlepšiť finančnú situáciu na dôchodku, ochráni ho pred finančnými dôsledkami po vážnych následkoch úrazu, poskytuje záruku na získanie bankového úveru, alebo zabezpečí blízkych príbuzných v prípade jeho úmrtia. Kapitálové životné poistenie s názvom UNIKÁTNE poistenie pre Vašu rodinu sa zameriava na kľúčové veci, ktoré môžu nastať v živote človeka. Nový produkt ponúka garantované úročenie a maximálnu bezpečnosť investície.

 • POISTENIE DOMU A BYTU

Poistenie nie je len o zaplatení škody, ale aj o tom, že vám niekto pomôže a poradí, keď sa ocitnete v núdzi. Dôkazom toho je druhý produkt, ktorý teraz budú sprostredkúvať aj obchodní zástupcovia PSS, a. s. Je ním poistenie domu, bytu a domácnosti - Unikátne poistenie pre Váš dom a byt, ktorý komplexne pokrýva jednotlivé riziká. UNIQA poisťovňa k nemu navyše a bezplatne ponúka aj 24-hodinovú asistenčnú službu sedem dní v týždni.

Zárukou spoľahlivosti a kvality oboch produktov je aj spojenie dvoch silných partnerov: Prvej stavebnej sporiteľne a UNIQA poisťovne. Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ UNIQA poisťovne, Mag. Andreas Kößl, hovorí: „Veľmi sa tešíme a sme hrdí na to, že sa  PSS, a. s., ako absolútne vedúca spoločnosť na slovenskom trhu stavebného sporenia, rozhodla pre spoluprácu s UNIQA poisťovňou. Okrem známej vysokej kvality služieb UNIQA poisťovne rozhodlo v náš prospech určite aj know how v oblasti produktov. Potreba na trhu je v každom prípade veľká, 58 % slovenských domácností nemá poistné krytie majetkových hodnôt ani nehnuteľnosti.“


 Slovenské národné noviny 28, 21.7.2012

Cena nehnuteľností klesla v priemere o  300 eur za meter štvorcový

Ušetrite na poplatku a vyhrajte 1 000 eur

Stavebné sporenie je opäť o niečo výhodnejšie ako v minulosti. O tom, koľko môžu stavební sporitelia ušetriť na poplatku za uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení, ale aj o možnosti získať tisíceurový darček sa zhovárame s Ing. Imrichom Bérešom, predsedom predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne.

 • Béreš Imrich PSS Hačko SEAká je dostupnosť bývania na Slovensku v polovici roka 2012?

Lepšia ako počas niekoľkých ostatných rokov. Cena nehnuteľností na bývanie od roku 2008 klesla v priemere o približne 300 eur za meter štvorcový a naopak priemerná mzda v porovnaní s tým istým rokom stúpla o takmer 120 eur. A financovanie stavebným sporením, v súčasnosti na Slovensku najstabilnejším nástrojom financovania bývania, je ešte výhodnejšie ako v predchádzajúcom období.

 • Z čoho vyplýva zvýšená výhodnosť tohto populárneho finančného produktu?

Najmä zo zmien v prospech klientov. V tomto polroku sme ich pripravili niekoľko. Už od začiatku roka sme znížili niektoré najfrekventovanejšie poplatky. A od 1. júla môžu naši klienti uzatvárať zmluvy o stavebnom sporení za poplatok len 20 eur. Túto bezkonkurenčnú ponuku môže využiť každý občan, súčasný aj budúci stavebný sporiteľ, dospelý človek aj rodič pre svoje dieťa, pričom všetci ušetria desiatky eur.

 • Môžete byť konkrétnejší?

Do 30. júna 2012 platilo, že poplatok za uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení predstavoval 0,9 percenta z cieľovej sumy (súčet vkladov, úrokov, štátnej prémie a stavebného úveru). Tú si stanovuje klient ešte pred podpisom zmluvy. Keďže priemerná cieľová suma na zmluvách o stavebnom sporení v PSS, a. s., je približne 15 tisíc eur, poplatok za uzatvorenie takejto zmluvy predstavoval 135 eur. Rozdiel medzi predchádzajúcim poplatkom a súčasným 20-eurovým je až 115 eur v prospech klienta!

 • A čo výhody stavebného sporenia – zostávajú zachované?

Samozrejme. Financie na účtoch stavebného sporenia naďalej zhodnocujeme garantovanou úrokovou sadzbou. Po splnení podmienok má sporiteľ nárok na čerpanie stavebného úveru s nízkym úrokom nemenným počas celej lehoty splácania. Ak klient potrebuje finančné prostriedky skôr, ako splní podmienky na získanie stavebného úveru, môže si vybrať z pestrej škály medziúverov.

 • Prvá stavebná sporiteľňa priniesla systém stavebného sporenia na Slovensko pred 20 rokmi. Budete na jeseň bilancovať?

Samozrejme. Naši klienti si za dve desaťročia zo stavebného sporenia kúpili vyše 100 tisíc bytov, postavili 150 tisíc rodinných domov a čiastočne alebo úplne obnovili vyše 700 tisíc bytov. To je výsledok, ktorý nás teší a zároveň zaväzuje. Budeme sa snažiť, aby zostalo nástrojom na zabezpečenie bývania predovšetkým pre nízkopríjmové skupiny obyvateľstva.

 • Tieto čísla sú naozaj impozantné. Budú mať dôvod na oslavu aj vaši klienti?

Dobrá oslava by mala byť spojená s rozdávaním darčekov. Preto sme pre našich klientov pripravili darčeky už na leto. Spomedzi tých, ktorí od 1. júla do 31. augusta 2012 uzatvoria v Prvej stavebnej sporiteľni zmluvu o stavebnom sporení, vyžrebujeme 20 šťastlivcov, ktorým darujeme 1 000 eur.

(red)


 Slovenské národné noviny 20,  26.5.2012

PSS inzercia Prešov

Stavebné sporenie – rokmi preverený spôsob financovania

Cesta za vaším lepším bývaním

Významnou súčasťou ekonomiky nášho štátu je stavebníctvo. Predovšetkým bytová výstavba vytvára desiatky tisíc pracovných miest nielen v stavebníctve, ale i v priemyselných odvetviach súvisiacich s ním a pomáha napĺňať aj štátnu pokladnicu. Výstavba i obnova bytov a rodinných domov si však vyžaduje nemalé finančné čiastky. Pre odpoveď, kde ich vziať, aby ste mohli zlepšiť parametre svojho bývania, sme zašli do Prvej stavebnej sporiteľne, a. s.

Prínos a výsledky bytovej výstavby môžeme vidieť vo všetkých regiónoch Slovenska – od tých najbohatších až k tým najchudobnejším. Je to jeden z prostriedkov, ktorý znižuje nezamestnanosť, zlepšuje obchodnú bilanciu, zvyšuje hrubý domáci produkt a zjednodušuje konsolidáciu verejných financií, čo je nevyhnutné pre zvládnutie súčasného, ekonomicky náročného obdobia.

 • POMOC ŠTÁTU AJ OBČANOVI

Neprehliadnuteľnú pomoc pri rozvoji bytovej výstavby na Slovensku poskytuje stavebné sporenie. Nezávislí odborníci analýzou potvrdili, že stavebné sporenie významnou mierou prispieva k podpore produkcie a zamestnanosti nielen v oblasti stavebníctva, ale aj v odvetviach súvisiacich s ním. Odborné štúdie dokazujú, že z jedného eura, ktoré slovenská vláda formou štátnej prémie vloží do stavebného sporenia, vráti sa jej až 6 eur v podobe daní a odvodov. Celkový pozitívny efekt pre verejné financie pri zohľadňovaní príjmov a úspor štátneho rozpočtu je však až 8-násobný.

PSS inzercia Prešov TASR byty 4Stavebné sporenie je výhodné nielen pre národné hospodárstvo štátu, ale aj pre samotného občana. Pomáha mu napĺňať jednu zo základných potrieb – potrebu kvalitne a efektívne bývať. Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., už 20 rokov umožňuje predovšetkým sociálne zraniteľnejším občanom Slovenska zabezpečiť si financie na svoje prvé bývanie alebo na lepšie bývanie. Stavební sporitelia oceňujú najmä výhodnosť, stabilitu a bezpečnosť tohto finančného produktu, ktorý v sebe spája zhodnocovanie vkladov v kombinácii so zákonným nárokom na stavebný úver s nízkym a garantovaným úrokom. Dôkazom, že najväčšia stavebná sporiteľňa na Slovensku myslí predovšetkým na svojich klientov, je ponuka úverov so zníženou úrokovou sadzbou až o 4 percentá ročne.

 • BÝVAJTE S ÚVEROM UŽ OD 1,69 PERCENTA ROČNE

Keďže ponuka týchto mimoriadne výhodných úverov v PSS, a. s., trvá len do konca mája 2012, mali by ste konať naozaj rýchlo. Dohodnite si stretnutie s obchodným zástupcom PSS, a. s. Pritom je jedno, či ho navštívite v jeho kancelárii alebo on príde za vami domov, prípadne či sa stretnete na neutrálnej pôde – napríklad v kaviarni. Dôležité je, aby ste do konca mája 2012 stihli požiadať o úver, čo vám umožní, že nasledujúcich 12 mesiacov sa budete môcť tešiť z úrokovej sadzby už od 1,69 percenta ročne. Táto úroková sadzba sa po roku zmení na štandardnú – neakciovú. Keď si to však zrátate, priemerná úroková sadzba vášho úveru bude určite výhodnejšia ako pri porovnateľných produktoch na trhu. Samozrejme, banka vás bude o nadchádzajúcej zmene včas informovať.

 • VY SA PÝTATE, MY ODPOVEDÁME

Určite vás zaujíma, či vám budú stačiť úverové prostriedky, ktoré vám požičia najväčšia stavebná sporiteľňa, na uskutočnenie vašich zámerov. Nemajte obavy, určite budú. PSS, a. s, vám na jednu úverovú zmluvu poskytne financie až do výšky 170 tisíc eur. Pre manželov, resp. partnerov, je na jednu nehnuteľnosť maximálna výška úveru až dvojnásobná, teda spolu 340 tisíc eur. A teraz sa chcete opýtať, či musíte zakladať celú nehnuteľnosť, ak chcete urobiť len niekoľko stavebných úprav. Samozrejme, toto nie je potrebné v prípade, že vystačíte s úverom so zvýhodnenou úrokovou sadzbou do 25 tisíc eur. Ak by ste však potrebovali viac, napríklad na kúpu bytu alebo výstavbu rodinného domu, zábezpeka nehnuteľnosťou je nevyhnutná.

 • VÝHODY NAVYŠE

Na záver vám odporučíme, ako získať spolu s úverom so zvýhodnenou úrokovou sadzbou ešte dve výhody navyše. Ak sa rozhodnete spolu s úverovou zmluvou uzatvoriť tiež zmluvu o rizikovom životnom poistení, získate ochranu v prípade neočakávaných životných situácií a úroková sadzba vášho úveru bude ešte výhodnejšia. A nezabudnime na Kartu výhod, s ktorou môžete nakupovať stavebný materiál a služby vo viac ako 700 predajniach so zľavou až do 40 percent.Viac informácií získate u obchodných zástupcov PSS, a. s., alebo na čísle 02/58 55 58 55 či na www.pss.sk.


Slovenské národné noviny 18, 12.5.2012

PSS inzercia šťastná rodinkaRokmi preverený spôsob financovania bývania v Európe

Stavebné sporenie je ISTOTA, že budete lepšie bývať

Občania Slovenska si vážia svoje bývanie. Spomedzi vecí, ktoré sú súčasťou ich majetku, si ho cenia dokonca najvyššie. Pýtate sa prečo? Skutočnosť najlepšie vystihuje slovo ISTOTA. Istota sú štyri steny na pevných základoch a strecha, ktoré každého ochránia od nepohody a ktoré sa aj vďaka prítomnosti najbližších ľudí stanú naším domovom. Istota je investícia do nehnuteľnosti, ktorá ani v čase krízy nestráca na hodnote. A istota je aj pocit, že keď človek večer zatvorí za sebou dvere, tak si v pohodlí a pokoji svojho domova môže vydýchnuť a načerpať sily do ďalších náročných dní.

Túžba po vlastnom bývaní je u občanov Slovenska naozaj hlboko zakorenená. Možno aj preto, že v nie príliš vzdialenej minulosti predstavovalo vlastníctvo bytu alebo domu pre mnohých niečo len ťažko dosiahnuteľné. Ceny nehnuteľností na bývanie sú vysoké aj v súčasnosti. Napriek tomu je bývanie pre občanov v súčasnosti dostupnejšie. Veľký podiel na tom má najväčšia stavebná sporiteľňa na Slovensku – Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., ktorá už takmer 20 rokov pomáha občanom Slovenska bývať lepšie a bývať vo vlastnom.

 • PRODUKT PREVERENÝ KRÍZOU

Stavebné sporenie je rokmi preverený spôsob financovania bývania v najvyspelejších krajinách Európy. Vzniklo v čase svetovej hospodárskej krízy a teda pozná recept, ako ju zvládnuť a preklenúť bez otrasov a finančných strát. Rovnako ako v zahraničí, tak aj na Slovensku ho využívajú predovšetkým sociálne zraniteľnejšie skupiny obyvateľstva. A Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., má pre každého niečo. Pre tých, ktorí chcú riešiť otázku svojho bývania okamžite, ale aj pre tých, ktorí sa na investíciu svojho života potrebujú najprv dôkladne pripraviť.

 • ÚVER UŽ OD 1,69 PERCENTA ROČNE

Výbornou voľbou pre tých, ktorých okolnosti tlačia do okamžitého riešenia bytovej otázky, sú úvery na bývanie v Prvej stavebnej sporiteľni, a. s. Ich úroková sadzba je v súčasnosti nižšia až o 4 percentá ročne. Pýtate sa, čo máte urobiť preto, aby ste dostali úverové prostriedky s takto nízkym úrokom? Stačí, ak sa stretnete s obchodným zástupcom PSS, a. s., a do konca mája 2012 podpíšete úverovú zmluvu. Nasledujúcich 12 mesiacov sa budete môcť radovať z úveru na bývanie s úrokovou sadzbou už od 1,69 percenta ročne. Pravda, po ich uplynutí sa táto upraví na štandardnú, ale keď si to zrátate, priemerná úroková sadzba vášho úveru bude určite výhodnejšia ako u porovnateľných produktov na trhu. Možno sa pýtate, či vám prostriedky, ktoré vám poskytneme, budú stačiť na uskutočnenie vašich zámerov. Určite áno. Maximálna suma, ktorú vám PSS, a. s., poskytne na jednu úverovú zmluvu je 170 tisíc eur, pre manželov alebo partnerov je to dokonca dvojnásobok, presnejšie 340 tisíc eur. Táto suma určite stačí na kúpu bytu či rodinného domu aj na jeho výstavbu. Ale ak plánujete „len“ obnovovať svoje bývanie, teda vystačíte aj s menšou sumou – do 25 tisíc eur, tak takýto úver nemusíte ani zabezpečovať nehnuteľnosťou.

 • VÝHODY STAVEBNÉHO SPORENIA

Existuje však aj alternatíva a klienti Prvej stavebnej sporiteľne, a. s., ju využívajú naozaj často, že sa na investíciu do svojho bývania rozhodnú najprv dôkladne pripraviť. Najlepší spôsob prípravy je sporenie a výhodné zhodnocovanie vkladov. Stavebné sporenie je na to ako stvorené. Nielenže sú vaše vklady v bezpečí, pretože až do výšky 100 tisíc eur sú chránené zo zákona. Ale PSS, a. s., zhodnocuje vaše vklady spolu so štátnou prémiou garantovaným úrokom 2 percentá ročne. Štátna prémia v tomto roku rovnako ako vlani predstavuje 10 percent z ročných vkladov, maximálne 66,39 eura. Výsledkom sporenia a zhodnocovania financií na účte stavebného sporenia je, že priemerný výnos zo 6-ročného  účelového sporenia v PSS, a. s., dosahuje až 5,19 percenta ročne. A po splnení podmienok si môžete uplatniť zákonný nárok na čerpanie stavebného úveru s úrokom (v úverovej tarife) od 2,9 percenta ročne, ktorý je nemenný počas celej lehoty splácania. Pritom stavebný úver až do výšky 40 tisíc eur môžete získať bez skúmania výšky príjmu a bez záložného objektu.

 • KARTA VÝHOD

Nesmieme zabudnúť na Kartu výhod. Na ňu má nárok každý stavebný sporiteľ v PSS, a. s. Vďaka tejto karte budete môcť nakupovať stavebný materiál či služby so zľavami až do výšky 40 percent vo viac ako 700 firmách a predajniach na celom Slovensku a znížiť si tak celkové náklady na kúpu, výstavbu či obnovu svojho bývania. Viac informácií získate u obchodných zástupcov PSS, a. s., alebo na čísle 02/58 55 58 55 či na www.pss.sk.

(rr-Foto:archív)


 

Slovenské národné noviny 16, 18, 19,  19.5.2012

Víkend budúcnosti s automobilom Toyota Auris - HYBRID

Toyotta inzercia 1

Slovenské národné noviny a spoločnosť AWF Slovakia pripravili zaujímavú súťaž o Víkend budúcnosti  s automobilom Toyota Auris - HYBRID. Tento zaujímavý model si môžete odskúšať po celý víkend, ak prídete do predajne automobilov Toyota - AWF Slovakia na Mierovej ulici 135 v Ružinove a vypíšete prihlasovací formulár. Automaticky získate predvádzaciu jazdu a zaradenie do súťaže o Víkend budúcnosti s automobilom Toyota Auris - HYBRID. Súťaž trvá do konca mája 2012. Viac informácií aj v tlačenom vydaní Slovenských národných novín 16,18 a 19.