SDKÚ-DS: Pravica by sa mala spojiť do Demokratickej koalície

Na snímke vľavo poslanci NRSR Ľudovít Kaník (SDKÚ-DS) a Pavol Frešo (SDKÚ-DS) počas zasadania mimoriadnej 42. schôdze NRSR na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády Slovenskej republiky Robertovi Ficovi. V Bratislave, 8. novembra 2014. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 18. novembra (TASR) - Na Slovensku by mala vzniknúť Demokratická koalícia. Ak totiž bude pravica spolupracovať, dokáže uspieť. Myslí si to Ľudovít Kaník z SDKÚ-DS.

"Treba, aby tu vznikla Demokratická koalícia, ktorá ponúkne alternatívu voči vláde Roberta Fica. Ukazuje sa, že ak opozícia dokáže spojiť sily, dokazuje úspech," povedal na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente Ľudovít Kaník.

Podľa šéfa SDKÚ-DS Pavla Freša komunálne voľby ukázali, že pravica nedokáže využiť priestor, ktorý sa vytvára slabnutím vplyvu. Príčiny vidí Frešo v žabomyších vojnách medzi stredopravými stranami. Nazdáva sa, že pravica by mohla spolu vládnuť, ak dokáže držať spolu a dať ponuku ľuďom. Odmieta predvolebné koalície so Smerom-SD.

Eugen Jurzyca zdôraznil potrebu protikorupčných opatrení. Aby sa neopakovali kauzy ako podozrivý nákup CT prístroja v piešťanskej nemocnici.

Predstavitelia SDKÚ-DS poukázali na úspech pravice aj v súvislosti s avizovaným odstúpením šéfa parlamentu Pavla Pašku (Smer-SD). Podľa strany Paška odchádza po tlaku z mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorá bola pre kauzu "cétečka", a tiež pre tlak verejnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.