ABRHAN: SDKÚ najviac pomôže pravici, ak si usporiada svoje vzťahy

Pavol Abrhan (KDH) Foto: TASR/Tomáš Halász

Bratislava 19. novembra (TASR) - Strana SDKÚ-DS by najviac pomohla pravici, ak by si usporiadala vzťahy vo vnútri. Pre TASR to dnes povedal predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Abrhan na margo vyhlásenia predstaviteľov SDKÚ-DS, že na Slovensku by mala vzniknúť Demokratická koalícia zložená z pravicových strán.

KDH

"Spolupráci, ktorá pomôže Slovensku, sa nikdy nevyhýbame. Každá spolupráca teda stojí za úvahu, ale jej predpokladom je jednota jednotlivých subjektov," upozornil Abrhan. Narážal tak na pomerne nestabilnú situáciu v SDKÚ-DS, ktorú spôsobilo dianie na poslednom Kongrese, po ktorom odstúpili všetci podpredsedovia strany a nepodarilo sa odvolať Pavla Freša z postu lídra.

Most-Híd

Podobne to vidí aj Most-Híd. Podľa hovorcu strany Gabriela Gilányiho je potrebné, aby prípadnému ďalšiemu spájaniu síl, ku ktorému výzva smeruje, predchádzalo to, aby si každá zo strán najprv urobila vnútorný audit a poriadok v rámci seba samej. "Garantom úspechu každej silnej a perspektívnej koalície je totiž predpoklad, že ju tvoria stabilné strany, ktoré vo svojom vnútri nezápasia s problémami a na ich čele stoja dôveryhodné osobnosti. Aj preto je teraz príliš predčasné prichádzať s výzvou, ktorá sa objavila v médiách," reagoval hovorca.

SaS

Šéf SaS Richard Sulík odkázal, že jeho strana už v súčasnosti spolupracuje s Alojzom Hlinom (nezaradený), Igorom Matovičom (OĽaNO) a Danielom Lipšicom (NOVA). "Silne nás spája boj proti korupcii a v tom chceme pokračovať. Uvidíme, ako sa to vyvinie, nič je vylúčené. Ale táto naša spolupráca už je na svete a tomuto sa teraz primárne venujeme," povedal pre TASR. Na margo myšlienky Demokratickej koalície konštatoval, že čas ukáže, či z toho bude niečo viac.

Kaník hovoril o Demokratickej koalícii

"Treba, aby tu vznikla Demokratická koalícia, ktorá ponúkne alternatívu voči vláde Roberta Fica (Smer-SD). Ukazuje sa, že ak opozícia dokáže spojiť sily, dokazuje úspech," povedal v utorok (18.11.) predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník.

Podľa šéfa strany Pavla Freša komunálne voľby ukázali, že pravica nedokáže využiť priestor, ktorý sa vytvára slabnutím vplyvu. Príčiny vidí Frešo v žabomyších vojnách medzi stredopravými stranami. Nazdáva sa, že pravica by mohla spolu vládnuť, ak dokáže držať spolu a dať ponuku ľuďom. Odmieta predvolebné koalície so Smerom-SD.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.