Policajti popoludní rozbehnú dopravno-bezpečnostnú akciu

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 21. novembra (TASR) - Počas dnešného dňa musia účastníci cestnej premávky počítať na cestách hlavného mesta a Bratislavského kraja s dohľadom policajtov nad ich disciplinovanosťou.

V rámci celokrajskej štvorhodinovej kontroly od 16.00 do 20.00 h sa policajti zamerajú predovšetkým na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky jej nemotorovými účastníkmi, ako aj vodičmi motocyklov a ich spolujazdcami. Pozornosť budú venovať aj používaniu reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti chodcami a cyklistami, ako aj používaniu ochranných prílb cyklistami.

"Kontrolovať budeme aj dodržiavanie zákazu požívania alkoholu alebo inej návykovej látky vodičmi pred alebo počas vedenia vozidla, dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí a základných povinností vodiča. Svoju pozornosť počas dnešnej kontroly policajti zamerajú aj na technickú spôsobilosť vozidiel a dodržiavanie povinností ich prevádzkovateľov podrobovať vozidlá pravidelnej technickej a emisnej kontrole," doplnila Karina Považanová z Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.