Extajomník premiéra Camerona Andy Coulsona je už z väzenia vonku

Andy Coulson Foto: TASR/AP

Londýn 21. novembra (TASR) - Andyho Coulsona, bývalého tlačového tajomníka britského premiéra Davida Camerona, dnes predčasne prepustili z väzenia, kde si odpykával trest v súvislosti s kauzou odpočúvania telefónov bulvárnymi novinármi.

Oznámil to denník Daily Telegraph.

Coulsona odsúdili na 18 mesiacov odňatia slobody. Za mrežami však napokon strávil necelých päť mesiacov - presne 20 týždňov. Dnes ráno opustil väznicu Hollesley Bay s nízkym stupňom ochrany v anglickom grófstve Suffolk.

V súlade s podmienkami predčasného prepustenia bude Coulson musieť po zvyšok svojho trestu nosiť elektronický náramok.

Niekdajšieho šéfredaktora bulvárneho týždenníka News of the World uznali v júni tohto roku vinným zo spolupáchateľstva pri nelegálnom prenikaní do telefónov a hlasových schránok s cieľom získať exkluzívne informácie pre články o politikoch, celebritách i obetiach zločinov.

Coulson začal pracovať ako vedúci komunikačného oddelenia vtedy ešte opozičnej Cameronovej Konzervatívnej strany v roku 2007. Po Cameronovom nástupe do úradu premiéra v máji 2010 sa stal šéfom jeho tlačového tímu.

Zo tohto postu Coulson odišiel v januári 2011 po prepuknutí škandálu okolo odpočúvania. Od začiatku sa však bránil tvrdením, že o nelegálnom prenikaní do telefónov nevedel. Premiér Cameron sa dodatočne ospravedlnil verejnosti za to, že zamestnal Coulsona ako svojho tlačového tajomníka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.