Popradčania dostali dve mobilné ľadové plochy na korčuľovanie

Klzisko na Námestí sv. Egídia. Foto: TASR

Poprad 8. decembra (TASR) - Mesto Poprad pripravilo aj na túto zimu verejné korčuľovanie na dvoch mobilných ľadových plochách. Verejnosti sú k dispozícii od uplynulého víkendu. "Mobilné ľadové plochy sme začali pripravovať od polovice novembra. Keďže nám počasie prialo, podmienky na korčuľovanie sú veľmi dobré," uviedol Miroslav Kalnaši z Arény Poprad, ktorej technický personál prevádzku verejných klzísk zabezpečuje.

Malá mobilná ľadová plocha na Námestí sv. Egídia je určená deťom do výšky 140 centimetrov. Otvorená bude v pondelok až piatok od 15. do 19. hodiny, v sobotu od 10. do 20. hodiny a v nedeľu od 10. do 18. hodiny. Počas prázdnin bude ľad k dispozícii od 10. do 20. hodiny. "Veľká umelá ľadová plocha pri Aréne Poprad bude v prevádzke denne od 10. do 20. hodiny, avšak každý utorok, štvrtok a piatok bude do 11.30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase na nej bude prebiehať výučba korčuľovania detí z materských škôl," dodal Kalnaši. Vstup na obe ľadové plochy je pre verejnosť zadarmo.

Popradská samospráva zabezpečuje prevádzku bezplatných klzísk pre verejnosť ako súčasť podpory možností športového vyžitia v meste. V minulej sezóne museli prevádzku oboch mobilných ľadových plôch pre nadpriemerne teplú zimu ukončiť 18. februára.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.