Ak páchateľ nezaplatí pokutu, polícia mu zrejme bude môcť zabaviť vec

Dopravná polícia Foto: TASR/František Iván

Bratislava 10. decembra (TASR) – Policajti zrejme budú môcť zabaviť páchateľovi veci, kým nezaplatí pokutu. Parlament dnes posunul do druhého čítania novelu zákona o priestupkoch, ktorou chce Alojz Hlina (nezaradený) zabrániť neplateniu pokút za priestupky.

K neplateniu dochádza podľa neho často vtedy, keď páchateľ priestupku nezaplatí pokutu priamo na mieste, ale nechá si vypísať blok. Pritom už vtedy vie, že pokutu nezaplatí. Hlina chce, aby mohol policajt vziať páchateľovi hnuteľnú vec ako záruku, ktorú by vrátil hneď po zaplatení pokuty.

"Ak páchateľ priestupku nezaplatí pokutu na mieste, mal by konajúci orgán právo páchateľovi priestupku odobrať akúkoľvek hnuteľnú vec vo vlastníctve páchateľa priestupku podľa vlastnej úvahy, a to až do okamihu zaplatenia pokuty," píše sa v návrhu novely zákona o priestupkoch. Nemá byť možné vziať len takú vec, ktorá slúži, alebo má slúžiť na zabezpečenie základných životných potrieb, alebo ak je jej hodnota v nápadnom nepomere k povahe priestupku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.