Páchateľov, ktorí poškodili metro a vlak, usvedčil vlastný videozáznam

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Budapešť 29. januára (TASR) - Maďarská polícia odhalila trojicu sprejerov, ktorá poškodila novú vlakovú súpravu, a ako neskôr vysvitlo, v decembri tá istá skupina hodila z nadjazdu niekoľko vedier farby na idúci vlak metra. Kriminalistom pomohli pri pátraní videozáznamy, ktoré si páchatelia robili pre seba, informoval dnes spravodajský server Hirado.hu.

Partia 22. januára nadránom okolo 03.00 h v depe vo IV. budapeštianskom obvode postriekala sprejom veľkú plochu novej vlakovej súpravy. Vyrušil ich však pri tom nočný strážca, ktorého napadli, bili päsťami a na zemi doňho kopali. Pri úteku však na mieste činu zabudli videokameru, ktorou akciu nakrúcali.

V prípade útoku viacerými 15-litrovými vedrami farby na idúce metro nedošlo k žiadnym zraneniam, niekoľko cestujúcich ale podalo trestné oznámenie. Časť farby totiž natiekla do priestoru pre pasažierov a poškodila im odevy.

Újpestská polícia na základe analýzy videozáznamov zadržala 23-ročného mladíka, ktorý sa priznal k činu a uviedol, že táto trojica je "závislá na adrenalíne".

Povedal tiež, že na súpravu metra zaútočili 8. decembra z nadjazdu rýchlostnej cesty smerujúcej na letisko. Aj tento čin nakrútili videokamerami; záznamy chceli údajne použiť v dokumentárnom filme.

Kriminalisti identifikovali a zverejnili fotografie aj ďalších dvoch hľadaných páchateľov, 23-ročného Dávida T. a 26-ročného Patrika Gy. Podľa odhadov materiálna škoda, ktorú spôsobili, dosahuje pol milióna forintov (1602 eur).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.