Analytické činnosti zabezpečí pre rezort dopravy VÚD za 4,29 mil. eur

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 31. januára (TASR) - Analytické činnosti v oblasti dopravy zabezpečí pre ministerstvo dopravy Výskumný ústav dopravný zo Žiliny. A to za cenu 4,29 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Taký je výsledok súťaže, o ktorom rezort dopravy informoval vo vestníku verejného obstarávania.

Vysúťažená cena za zákazku je pritom rovnaká ako pôvodne odhadovaná cena ministerstva. Analytické činnosti sú rozdelené do šiestich oblastí a obsahujú napríklad spracovávanie monitoringu a analýzy životného prostredia v doprave či spracovávanie monitoringu kolízií dopravných prostriedkov so živočíchmi v rámci dopravnej infraštruktúry alebo spracovávanie štatistiky dopravy, a tiež aj prognóz a trendov vývoja dopravy v SR.

Rezort dopravy si v súťaži vyberal z dvoch ponúk. Kritériom pre výber víťaza bola ekonomicky najvýhodnejšia ponuka a v tendri sa použila elektronická aukcia. Zákazka bude spolufinancovaná z eurofondov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.