Ukrajinskí separatisti na východe plánujú veľkú mobilizáciu

Syn bozkáva svoju matku na čelo pred jeho odchodom k vojenským jednotkám v Kyjeve 29. januára 2015. Na Ukrajine naďalej pokračuje mobilizácia od začiatku vojenského konfliktu s Ruskom. Foto: TASR/AP

Moskva 2. februára (TASR) - Jednotky separatistov bojujúcich proti vládnym silám na východe Ukrajiny plánujú "všeobecnú mobilizáciu", v rámci ktorej chcú povolať tisícky mužov. Informovala o tom dnes agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na lídra Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Alexandra Zacharčenka.

Zacharčenko spresnil, že mobilizácia je plánovaná za desať dní a bude sa vzťahovať na 100.000 ľudí, neuviedol však, akým spôsobom sa bude presadzovať.

Za uplynulých niekoľko týždňov sa boje na východe Ukrajiny vystupňovali. Nádeje na zmiernenie situácie v oblasti sa rozplynuli v sobotu po tom, čo zlyhali mierové rokovania v Minsku. Viac vojakov vzhľadom na zvýšené napätie na východe mobilizoval aj Kyjev, pripomína Reuters.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.