VIDEO: Hviezdou NY Fashion Week bola modelka s Downovým syndrómom

Jamie Brewerová Foto: Screenshot YouTube

New York 14. februára (TASR) - Americká herečka Jamie Brewerová sa toho roku zapísala do dejín prehliadok v rámci New York Fashion Week, keď sa stala prvou modelkou s Downovým syndrómom predvádzajúcou modely.

Brewerová je známa z účinkovania v televíznom seriáli American Horror Story. Do prehliadky ju angažovala návrhárka Carrie Hammerová, pričom šlo o súčasť jej kampane "Role Models Not Runway Models" (Modely, nielen modelky), do ktorej pozýva úspešné ženy, aby poslúžili ako príklad iným. Jej modely tak už predvádzali výkonné riaditeľky veľkých firiem, aktivistky, či herečky. Na predvádzacie mólo Hammerová pozýva "každú ženu, ktorá sa vyšvihne na špičku....a Jamie je absolútna hviezda".

Brewerová mala počas prehliadky oblečené čierne šaty s krátkou zvonovou sukňou so záhybmi, pre ktoré ako inšpirácia poslúžila nielen móda 50. a 60. rokov, ale aj jej rola v seriáli American Horror Story.

Jamie Brewerová sa angažuje aj v kampani na vyradenie slova "retardovaný" zo zákonov amerického štátu Texas a snaží sa aj zvýšiť povedomie o potrebách postihnutých ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.