Jarná schôdza maďarského parlamentu sa začne bez prejavu Orbána

Viktor Orbán Foto: TASR/MTI/Imre Foeldi

Budapešť 16. februára (TASR) - Úvod jarnej schôdze maďarského parlamentu sa dnes popoludní začne bez tradičného prejavu predsedu vlády Viktora Orbána, informoval komunikačný odbor úradu vlády internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság.

Poslanci si na začiatku schôdze uctia pamiatku svojho kolegu z vládnej strany Fidesz Jenöho Lasztoviczu, ktorý zomrel v januári, potom rozhodnú o programe jarnej schôdze.

Zákonodarný zbor dnes otvorí všeobecnú rozpravu o štyroch návrhoch zákonov, medzi nimi aj jednom návrhu týkajúcom sa medzinárodnej dohody.

Predseda parlamentu László Kövér minulý štvrtok na schôdzke parlamentnej rady navrhol zmenu pracovného poriadku, v zmysle ktorej by parlament schvaľoval program vždy na nasledujúce dva týždne. Plenárne rokovanie by od marca prebiehalo jeden týždeň v mesiaci v pondelok, utorok, v stredu a vo štvrtok, ďalší týždeň iba v prvý deň týždňa.

Jarná schôdza parlamentu má trvať do 15. júna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.