Šimpanzom v bratislavskej ZOO môžu ľudia nosiť plastové fľaše

Mláďatko šimpanza, ktoré sa vola Shani Kimani. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 28. februára (TASR) – Použité plastové fľaše nemusia skončiť v koši, Bratislavčania ich môžu priniesť do zoologickej záhrady v hlavnom meste, vyzýva organizácia. Potešia tak šimpanzy a orangutany.

"Chovatelia nalejú do PET fliaš vodu, čaj či šťavu z čerstvého ovocia a zeleniny a položia ich do spální alebo výbehov šimpanzov učenlivých a orangutanov sumatrianskych,"
informuje zoo. Vysvetľuje, že šimpanzy a orangutany si fľaše samé otvoria, napijú sa z nich a potom ich zničia. "Samec šimpanzov Jimmy používa takéto fľaše aj ako nástroj na hlasné bubnovanie," uvádza zoo.

Spotreba plastových fliaš je preto v zoo veľmi vysoká a organizácia tak vyzýva, aby staré fľaše ľudia doniesli do zoo. Mali by byť však prázdne a čisté aj v vrchnákmi.

Zoo pre zvieratká tiež priebežne zbiera nepotrebné plachty, návliečky či deky. Napríklad šimpanzy a orangutany si z diek a plachiet robia hniezda na spanie a schovávajú sa pod nimi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.