Maloobchodný predaj v Maďarsku v januári nečakane prudko stúpol

Ilustračné foto Foto: gazprom.com

Budapešť 4. marca (TASR) - Maloobchodný predaj v Maďarsku v januári nečakane prudko stúpol a prekvapil analytikov, ktorí očakávali, že dosiahne síce solídne, ale predsa len miernejšie tempo rastu. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Z najnovších výsledkov štatistického úradu v Budapešti vyplýva, že obrat maďarských maloobchodníkov po očistení od sezónnych vplyvov v januári 2015 vyskočil medziročne o 8,2 %. Analytici pritom odhadovali, že sa zvýši o 5 % po decembrovom medziročnom náraste o 5,7 %.

Zo štatistík ďalej vyplýva, že tržby z predaja pohonných látok v januári stúpli medziročne o 9,4 %. Celkovo januárové tržby z predaja nepotravinárskych produktov v prvom mesiaci roka vzrástli až o 11,1 % a predaj potravín sa zvýšil o 5,5 %.

Maloobchodné tržby v susednej krajine na sezónne neupravenej báze v januári výrazne vzrástli tiež, a to o 7,7 % po decembrovom zvýšení o 6,2 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.