Skvelá správa pre čitateľov: Jo Nesbo pricestuje v máji na Slovensko

PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková, archívne foto Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 1. apríla (TASR) - Medzinárodne úspešný spisovateľ, jeden z najpredávanejších a najoceňovanejších detektívnych autorov súčasnosti, prijal pozvanie a v dňoch 6. až 8. mája zavíta na Slovensko. Jo Nesbo bude prominentným hosťom osláv 25. výročia vydavateľstva Ikar, ktoré bolo založené 7. mája 1990. Súčasťou programu autora svetových bestesellerov u nás budú aj dve stretnutia s čitateľmi. V rámci turné navštívi Nesbo aj Prahu a Budapešť.

Jo Nesbo je nórsky autor krimirománov. Iba v rodnom Nórsku sa predali vyše dva milióny jeho kníh, čo je pri počte 4,5 milióna obyvateľov neuveriteľné číslo. Patrí medzi najprekladanejších autorov na svete.

Nesbove knihy vyšli už vo vyše 40 jazykoch a 140 krajinách sveta. Patrí medzi najprekladanejších autorov na svete. Literárnu kariéru odštartoval detektívkou Flaggermusmannen v roku 1997, za ktorú získal prestížne ocenenie Sklený kľúč (škandinávsku cenu za najlepší krimiromán) a po prvý raz sa v nej objavil Harry Hole, svojrázny typ detektíva drsnej školy, ktorý má svoje muchy, nie je dokonalý, zvykne si vypiť, no zároveň je zásadový a férový.

Jo Nesbo bol v mladosti úspešným prvoligovým futbalistom, ale keď si poranil šľachy, so športom skončil. Vyštudoval ekonómiu a stal sa z neho úspešný finančný analytik. Založil populárnu skupinu Di Derre, ale stále ho to ťahalo k písaniu. Dnes je vyhľadávaným a rešpektovaným autorom.

Z kníh Jo Nesba vydaných na Slovensku bolo doteraz predaných takmer 200.000 výtlačkov. Vo vydavateľstve Ikar od autora vyšlo: Séria s Harrym Holem: Netopierí muž (2014), Zrada (2008), Bohyňa pomsty (2010), Diablova hviezda (2010), Spasiteľ (2012), Snehuliak (2012), Pancierové srdce (2013), Prízraky (2013), Polícia (2014), ako aj samostatné krimiromány Headhunters – Lovci mozgov (2012) a Syn (2014). V apríli vychádza román Šváby.

TASR informovala PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.