D. Jaroš sa stane poradcom generálneho štábu armády na Ukrajine

Líder radikálneho hnutia Pravý sektor Dmytro Jaroš, archívne foto Foto: TASR/AP

Kyjev 6. apríla (TASR) - Vodca ukrajinského radikálneho hnutia Pravý sektor Dmytro Jaroš sa stane poradcom náčelníka generálneho štábu ukrajinskej armády Viktora Muženka. Oznámila to v nedeľu tlačová agentúra UNIAN s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinského ministerstva obrany.

K príslušnej dohode došlo na stretnutí Muženka s Jarošom, ktoré sa konalo v sídle generálneho štábu ukrajinskej armády. Súčasťou dohody je aj definovanie formátu spolupráce medzi jednotkami pravidelnej ukrajinskej armády a dobrovoľníckymi prápormi podliehajúcimi Jarošovi.

"Oceňujeme značný príspevok dobrovoľníckych práporov k spoločnému cieľu, k ochrane domoviny pred agresorom na východe. Bojovníci dobrovoľníckych oddielov prejavili vysokú motiváciu a morálku v mnohých bitkách," uviedol vo vyhlásení generálplukovník Muženko.

Skúsenosti dobrovoľníckych práporov budú podľa neho využité pri ďalšom rozvoji a ďalšom posilňovaní bojaschopnosti ukrajinských ozbrojených síl.

Dmytro Jaroš v tejto súvislosti zdôraznil, že jednota je kľúčovou podmienkou úspešného boja. Vyjadril pritom pripravenosť rozpracovať modely vzájomnej súčinnosti a integrácie dobrovoľníkov do ukrajinskej armády.

Jaroš okrem toho ubezpečil, že dobrovoľnícke prápory budú pri spoločných bojových operáciách s jednotkami pravidelnej ukrajinskej armády poslúchať rozkazy armádnych veliteľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.