Grécky minister financií chce 24. apríla predbežnú dohodu s veriteľmi

Jannis Varufakis Foto: TASR/AP Photo

Atény 6. apríla (TASR) - Grécky minister financií Janis Varufakis chce, aby sa na stretnutí ministrov financií krajín eurozóny 24. apríla konali rokovania s oficiálnymi veriteľmi jeho krajiny s cieľom dosiahnuť predbežnú dohodu. Podľa agentúry Reuters to dnes povedal gréckemu denníku Naftemporiki.

"Na stretnutí eurozóny 24. apríla sa - podľa dohovoru z 20. februára - musí dospieť k predbežným záverom," konštatoval Varufakis pre finančný denník.

Grécko už predložilo Európskej únii nový zoznam návrhov reforiem, aby veritelia uvoľnili zvyšné peniaze z balíka finančnej pomoci pre krajinu. Veritelia však až doteraz považovali návrhy reforiem za nedostatočné.

Ako dnes informovala agentúra AP, Varufakis prisľúbil šéfke Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeovej, že Grécko uhradí splátku z úveru poskytnutého fondom do termínu stanoveného na tento týždeň.

Lagardeová a Varufakis sa stretli v nedeľu vo Washingtone na neformálnom stretnutí, ktorého hlavnou témou bol reformný program Atén, ktorý má Grécku pomôcť v boji so zadlženosťou.

MMF potvrdil zámer Grécka splatiť úver do stanoveného termínu

Grécky minister financií Janis Varufakis prisľúbil šéfke Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeovej, že jeho krajina uhradí splátku z úveru poskytnutého fondom do termínu stanoveného na tento týždeň. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Lagardeová a Varufakis sa stretli v nedeľu vo Washingtone na "neformálnom stretnutí", ktorého hlavnou témou bol reformný program Atén, ktorý má Grécku pomôcť v boji so zadlženosťou.

"Obaja sme sa zhodli, že efektívna spolupráca je v záujme všetkých," vyhlásila Lagardeová a dodala: "Poukázali sme na to, že pokračujúca neistota nie je v záujme Grécka."

Grécko sa zatiaľ nedohodlo s medzinárodnými veriteľmi na zozname reforiem, ktoré bude musieť zrealizovať výmenou za uvoľnenie zvyšných peňazí z balíka finančnej pomoci. Aténam sa míňajú peniaze a tieto prostriedky naliehavo potrebujú.

Už niekoľko dní sa diskutuje o tom, či bude mať Grécko vo štvrtok 9. apríla prostriedky na vyrovnanie splátky úveru MFF vo výške 450 miliónov eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.