Na linke pre týrané deti a ženy zaznamenali už 124 podaní

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 6. apríla (TASR) - Za 17 dní od zriadenia bezplatnej telefonickej linky a e-mailu pre týrané ženy a deti zaznamenali na Generálnej prokuratúre (GP) SR až 124 podaní.

O aktuálnom stave informovala TASR hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová. Linku, ktorej vznik inicioval generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár, spustili oficiálne 16. marca. Podania sú odstúpené na príslušné krajské prokuratúry.

"Spustenie tejto linky považujem za jeden zo spôsobov odbúravania vysokej latencie kompetentných v týchto prípadoch. Verím, že v prípade, ak tieto poznatky budú preskúmané Generálnou prokuratúrou Slovenskej republiky, tá má všetky možnosti bez zbytočných prieťahov prijať adekvátne opatrenia. Keďže na GP SR bude vedený ucelený zoznam týchto poznatkov, môže GP SR v ktorejkoľvek veci požadovať operatívne správy o stave konania a prijatých opatreniach. V tomto vidím rozdiel oproti iným linkám, ktoré boli zriadené z obdobných dôvodov," povedal nedávno Čižnár.

Telefónna linka (emailový kontakt) nie je určená ako právna poradňa pre určené osoby, pretože prokurátor zo zákona nie je oprávnený poskytovať právne rady ani výkladové stanoviská k právnym predpisom (žiadnej fyzickej osobe, právnickej osobe ani inému orgánu). Určení prokurátori GP SR starostlivo vyhodnocujú skutočnosti uvedené volajúcimi a píšucimi osobami a podľa obsahu ich posudzujú ako trestné oznámenia alebo podnety na preskúmanie postupu orgánov činných v trestnom konaní v konkrétnej trestnej veci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.