Úradoval alkohol: Na Veľkonočný pondelok sa priotrávilo vyše 30 ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 7. apríla (TASR) - Záchranári museli počas Veľkonočného pondelka ošetriť pre intoxikáciu alkoholom 31 ľudí. TASR o tom informoval hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Boris Chmel.

Najviac priotrávených ľudí ošetrili v Nitrianskom kraji (6), najmenej v Bratislavskom (1). "V štatistike dominujú muži, tých bolo 24. Ženy boli štyri, otrave alkoholom sa nevyhli ani deti, až tri museli záchranári previesť do nemocnice," povedal Chmel. Napríklad v Žilinskom kraji našli ležať na ulici 13-ročné dievča, hospitalizovali ho v nemocnici.

Chmel upozornil, že ťažká otrava alkoholom môže pri neposkytnutí prvej pomoci skončiť aj smrťou. "V prípade otravy alkoholom treba vyvolať zvracanie a zabezpečiť prísun tekutín, aspoň pol litra," povedal. Človeka v bezvedomí treba dať do stabilizovanej polohy, pretože hrozí vdýchnutie zvratkov.

"Ak človek nedýcha, treba začať s resuscitáciou a zistiť, či nekrváca, pretože pri opitosti sú časté úrazy hlavy. Treba volať na číslo 155," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.