Skip to content

Dnešný dátum:

piatok, 20 februára, 2026
Menu

Filipínčanke hrozí smrť za pašovanie drog, rodina prosí o milosť

8 apríla, 2015
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 1 min (182 slov)
Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Manila 8. apríla (TASR) – Členovia rodiny filipínskej slúžky, ktorú v Indonézii odsúdili na trest smrti za pašovanie drog, požiadali na poslednú chvíľu tamojšieho prezidenta o milosť. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Rodičia, súrodenci a dvaja mladí synovia odsúdenej Mary Jane Velosovej poslali indonézskemu veľvyslanectvu otvorený list adresovaný prezidentovi Jokovi Widodovi, v ktorom ho žiadajú o „milosť a súcit“ pre túto 30-ročnú slobodnú matku.

V liste zúfalej rodiny sa uvádza, že Velosovú podviedol iný Filipínec, keď ukryl do jej batožiny 2,6 kilogramu heroínu. Príbuzní tiež v liste tvrdia, že Filipínčanka sa stala obeťou drogového syndikátu.

Indonézsky najvyšší súd v marci zamietol Velosovej návrh na preskúmanie súdneho rozhodnutia. Táto Filipínčanka je jedným z desiatich cudzincov obvinených z pašovania drog, ktorých v Indonézii čaká poprava zastrelením.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia