Filipínčanke hrozí smrť za pašovanie drog, rodina prosí o milosť

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Manila 8. apríla (TASR) - Členovia rodiny filipínskej slúžky, ktorú v Indonézii odsúdili na trest smrti za pašovanie drog, požiadali na poslednú chvíľu tamojšieho prezidenta o milosť. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Rodičia, súrodenci a dvaja mladí synovia odsúdenej Mary Jane Velosovej poslali indonézskemu veľvyslanectvu otvorený list adresovaný prezidentovi Jokovi Widodovi, v ktorom ho žiadajú o "milosť a súcit" pre túto 30-ročnú slobodnú matku.

V liste zúfalej rodiny sa uvádza, že Velosovú podviedol iný Filipínec, keď ukryl do jej batožiny 2,6 kilogramu heroínu. Príbuzní tiež v liste tvrdia, že Filipínčanka sa stala obeťou drogového syndikátu.

Indonézsky najvyšší súd v marci zamietol Velosovej návrh na preskúmanie súdneho rozhodnutia. Táto Filipínčanka je jedným z desiatich cudzincov obvinených z pašovania drog, ktorých v Indonézii čaká poprava zastrelením.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.