Allianz-SP eviduje nárast poistných udalostí spôsobených výtlkmi

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 9. apríla (TASR) - Tohtoročná zima oproti vlaňajšej priniesla chladnejšie počasie a stav ciest na Slovensku sa úmerne tomu zhoršil. Počas uplynulého marca evidovala Allianz – Slovenská poisťovňa 94 poistných udalostí spôsobených výtlkmi, pričom celková výška škody bola viac než 75.000 eur.

V marci 2014 výmole spôsobili 72 škodových udalostí. Tento rok teda priniesol nárast škôd o 30 %. Najviac výtlkov za posledné roky bolo v roku 2013, keď zlý stav ciest zapríčinil rekordných 427 poistných udalostí.

Najviac poistných udalostí v dôsledku nerovností terénu hlásili vodiči v okresoch Bratislavy. Druhou najrizikovejšou oblasťou sa v súvislosti s výtlkmi stal Košický okres a tretie miesto patrí okresu Levice.

Okrem nebezpečenstva výtlkov by motoristi nemali zabúdať na ďalšie riziko, ktorým je lesná a poľná zver. V mesiaci marec totiž Allianz – SP evidovala až 174 dopravných nehôd zapríčinených stretom so zverou. Počet týchto poistných udalostí oproti minulému roku tiež stúpol.

TASR informovala Allianz-Slovenská poisťovňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.