Euro sa mierne zotavilo a jeho kurz vzrástol

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 10. apríla (TASR) - Spoločná európska mena sa dnes mierne zotavila z výrazných strát, ktoré zaznamenala v priebehu tohto týždňa. Informovala o tom agentúra DPA.

Euro sa dnes ráno predávalo po 1,0676 USD, čo je o niečo vyšší kurz ako vo štvrtok (9. 4.) večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila vo štvrtok napoludnie referenčný kurz na 1,0774 (v stredu: 1,0862) USD/EUR.

Na devízovom trhu sa podľa expertov nálada opäť otočila výrazne v prospech dolára. V priebehu tohto týždňa euro stratilo voči doláru vyše 3 centy. Dôvodom je menová politika v USA. Americká centrálna banka (Fed) totiž smeruje k prvému zvýšeniu úrokových sadzieb od finančnej a hospodárskej krízy, zatiaľ čo menová politika ECB zostáva extrémne uvoľnená.

Analytici počítajú na konci týždňa s pokojným obchodovaním na devízovom trhu. Na programe nie sú žiadne dôležité makroekonomické údaje, ktoré by obchodovaniu mohli dodať nové impulzy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.