Križovatka Senec na diaľnici D1 sa rozšíri

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 10. apríla (TASR) – Križovatka Senec na diaľnici D1 medzi Bratislavou a Trnavou sa rozšíri. Opatrenie má podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) odľahčiť dopravu pri vstupe do Senca smerom z Bratislavy, a to najmä počas večernej dopravnej špičky.

Diaľničiari už podpísali zmluvu s víťazom súťaže – stavebnou spoločnosťou Eurovia SK. Tá križovatku zrekonštruuje za 1,94 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Projekt bude spolufinancovaný z eurofondov z Operačného programu Doprava a stavebné práce sú naplánované na šesť mesiacov.

Úprava križovatky Senec je súčasťou rozšírenia diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou na šesťpruh. "Je to prvok, ktorý zvýši bezpečnosť na križovatke Senec," skonštatoval generálny riaditeľ NDS Milan Gajdoš. Predovšetkým v popoludňajších hodinách nastáva podľa jeho slov problém, v križovatke sa tvoria zápchy, ktoré sa prenášajú až na diaľnicu. "Nie raz sa stalo, že diaľnica ostávala v tom najpomalšom pruhu upchatá," opísal Gajdoš.

V rámci rozšírenia križovatky sa tak na diaľnici D1 v smere z Bratislavy do Trnavy vybuduje nový odbočovací pruh, ktorý bude ďalej pokračovať tzv. kolektorovým pásom až k vetve križovatky Senec.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.