Graňak nespokojný, chcel štvrťfinále i víťaznú rozlúčku

Na snímke zľava Dominik Graňák a Adam Jánošík počas tréningu pred zajtrajším zápasom základnej B-skupiny Slovensko - Dánsko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 1. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok

Ostrava 13. mája (TASR) - Pred tromi rokmi slávil senzačný zisk striebra na prvom šampionáte pod taktovkou Vladimíra Vůjteka. V utorok večer nechýbal ani na rozlúčke odchádzajúceho trénera slovenskej hokejovej reprezentácie. Dominik Graňák však mal ďaleko od pocitov z MS 2012 v Helsinkách, v ostravskej ČEZ Aréne totiž so spoluhráčmi nesplnili základný cieľ a tým bolo dostať sa do štvrťfinále.

Slováci tak druhý rok po sebe zostali pred bránami play off a obsadili deviatu priečku. "Nedostali sme sa do štvrťfinále, takže je to samozrejme neúspech a je to škoda," zhodnotil Graňák vystúpenie. Podľa 31-ročného obrancu bola dôvodom neúspechu prvá polovica turnaja: "Úvodné zápasy sme nezvládli tak, ako sme chceli a tam nám tie body ušli. Aj z posledných troch duelov máme len dva, takže výsledkovo to nebolo ono, ale na druhej strane herne to bolo oveľa lepšie a vyrovnali sme sa kvalitným súperom," pokračoval.

Ako rozhodujúce sa ukázali straty bodov s Dánmi, Bielorusmi a najmä prehra s Nórskom (2:3), s ktorým reprezentanti viedli už 2:0. "Rozmýšľal som nad tým, že to boli veľmi vyrovnané zápasy. Až v štyroch sme hrali do predĺženia, respektíve nájazdov. Naozaj škoda prvej fázy turnaja, možno keby sme naplno bodovali s tými Dánmi. V tej danej situácii sme boli celkom spokojní s bodmi po prvých dvoch dueloch, lebo Bielorusi boli veľmi silní. Bolo to vidieť už vtedy a nakoniec to aj potvrdili. No ukázalo sa, že to nestačilo. Je to škoda, štvrťfinále by bol splnený cieľ," povedal.

Graňáka mrzel aj záverečný duel s USA, v ktorom sa chcel rozlúčiť víťazstvom s fanúšikmi. "Úvod zápasu nebol z našej strany dobrý, Američania boli naozaj veľmi efektívni. Od druhej tretiny sme začali viac korčuľovať, viac bojovať a ukázalo sa to. Možnože to nebolo z taktickej stránky najlepšie, ale bolo to zaujímavé pre divákov. Škoda, že sme nemali ten druhý bod, no som rád, že sme sa vrátili do zápasu," povedal a poďakoval divákom. "Ľudia, ktorí tu boli i tí, ktorí to sledovali doma, si to zaslúžili, pretože boli počas celého šampionátu fantastickí. Chcel by som sa im poďakovať v mene všetkých chalanov. Boli úžasní celý turnaj a aj dnes, keď nás hnali aj po takej vlažnej prvej tretine. Ešte raz ďakujem," vyhlásil.

Duel s USA bol zároveň posledným pre trénera Vladimíra Vůjteka, ktorému na konci mája vyprší kontrakt so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) a už ho nepredĺži. "Bol tu s nami dosť dlho a zažili sme s ním aj jeden obrovský úspech. Chceli sme sa mu poďakovať aj takýmto spôsobom. Škoda, že sme nevyhrali aspoň za dva body," dodal Graňák.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.