Mužovi, ktorý vybral z bankomatu zabudnuté peniaze,hrozí ročné väzenie

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Nitra 9. júna (TASR) – Z prečinu zatajenia veci obvinil poverený policajt muža, ktorý našiel v bankomate zabudnuté peniaze a nechal si ich. „V tej chvíli si ani neuvedomil, že sa dopustil trestného činu,“ skonštatovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová. Podľa trestného zákona každý, kto si prisvojí cudziu vec malej hodnoty, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo inak bez privolenia oprávnenej osoby, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

Koncom mája si vyberal z bankomatu v Mochovciach peniaze 45- ročný muž. Po vykonanej transakcii však odišiel od bankomatu bez peňazí, ktoré tam zabudol. Keď si po chvíli uvedomil, že si hotovosť nezobral, vrátil sa naspäť, no 300 eur tam už nebolo. „Pán Vladimír sa zmieril s tým, že svojou vlastnou vinou prišiel o peniaze. Po týždni však celú vec oznámil na polícii,“ povedala Bruchterová. Policajti z Kalnej nad Hronom začali vo veci konať. Zistili, že peniaze z bankomatu zobral 32-ročný Jozef z Novej Vsi, ktorý ich našiel a nechal si ich.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.