Ideálne počasie na dovolenku v Česku má byť uprostred prázdnin

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavel Neubauer

Praha 12. júna (TASR) - Zaručene slnečné, suché a predovšetkým stabilné letné počasie bude v Českej republike tento rok podľa predpovedí posledný týždeň v júli a prvý týždeň v auguste. Meteorologické modely ukazujú mierne nadpriemerné leto. Slnečný a teplý bude aj posledné týždeň v auguste, ale to už bude ráno okolo päť stupňov Celzia a hmlisto. Toto obdobie teda nie je ideálne na stanovanie či vodácke výlety, informoval dnes český spravodajský portál Novinky.cz.

Medard priniesol Česku podľa pranostiky dážď - búrky a dažďové zrážky sa budú v nasledujúcich dňoch striedať s horúčavami a niekedy až s tropickými teplotami. Avšak začiatok letných prázdnin bude opäť sklamaním.

"Pranostika 'Medardova kvapka, štyridsať dní kvapká' sa v posledných rokoch v Česku plní doslova. Aj tento rok. Preto by ľudia mali počítať tiež s tým, že to zasiahne i prvý júlový týždeň, ktorý by mal byť upršaný," povedala pre denník Právo meteorologička Dagmar Honsová.

Ak si niekto plánuje dovolenku v ČR, ideálne počasie na to bude tento rok na prelome júla a augusta - teda posledný júlový týždeň a prvý augustový týždeň. Honsová však zároveň pripomenula, že nad Českou republikou typicky vládne premenlivé počasie. Podľa jej slov sa počasie v Česku mení každé štyri dni. "Takže si treba pribaliť aj oblečenie do dažďa. Veriť, že bude u nás 14 dní svietiť len slnko, by bola naivita," dodala česká meteorologička, ktorú citoval portál Novinky.cz.

Odborníčka upozornila, že prichádza aj obdobie najsilnejšie na búrky. Najviac by sa ich malo vyskytnúť v júni, august už býva v tomto smere pokojnejší, keďže teploty už nedosahujú tropické tridsiatky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.