MF SR navrhuje dobudovať Centrálny ekonomický systém

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 17. júna (TASR) - Riadenie verejných financií sa má zefektívniť. Ministerstvo financií (MF) SR preto navrhuje dobudovať jednotný Centrálny ekonomický systém (CES). Vyplýva to z materiálu, ktorý dnes schválil kabinet Roberta Fica.

"Tento systém bude jednotlivým subjektom verejnej správy poskytovaný ako cloud služba na základe jasných a jednoznačných pravidiel, čo bude spojené s odbremenením jednotlivých subjektov od správy ekonomického informačného systému a zároveň sa vytvorí priestor na získanie prínosov spojených s centralizáciou," priblížil rezort financií v predkladacej správe.

Základom riešenia CES bude vytvorenie jednotného metodického a procesného modelu zabezpečenia výkonu všetkých ekonomických a podporných agend subjektov verejnej správy, predovšetkým správy ich rozpočtu, majetku, personalistiky, miezd, vedenia účtovníctva a výkazníctva. "Súčasne bude implementovaná aj jednotná integrácia medzi CES a ostatnými centrálnymi informačnými systémami riadenia verejných financií, čím sa získajú dodatočné pozitívne efekty vo forme zjednodušenia až úplného odbúrania niektorých častí administratívnych úkonov," predpokladá rezort financií.

Materiál, ktorý dnes schválila vláda, bližšie rozpracováva oblasť dobudovania centrálnej metodicko-procesnej autority pre oblasť ekonomických a podporných agend a implementácie CES, ktorý sa podľa rezortu financií stane základným a zároveň najkomplexnejším zdieľaným podporným nástrojom pre riadenie verejných financií v rámci pripravovaného eGov Cloud.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.