Lotyšský minister financií považuje krach Grécka za pravdepodobný

Lotyšský minister financií Janis Reirs, archívne foto Foto: TASR/AP

Riga 18. júna (TASR) - Lotyšský minister financií Janis Reirs považuje pravdepodobnosť bankrotu Grécka a odchodu krajiny z eurozóny za "veľmi veľkú". Informovala o tom agentúra DPA.

Ministri financií eurozóny totiž nie sú ochotní ustúpiť a prijať grécke ultimáta, uviedol Reirs v rozhovore pre lotyšskú televíziu. Musel by sa podľa neho stať "zázrak", aby členské štáty eurozóny súhlasili s návrhmi Atén, keďže ich odmietali uplynulých 5 mesiacov.

Grécko doteraz nebolo schopné predložiť komplexný reformný plán. "Dnes je posledný deň, keď je ešte možné dosiahnuť dohodu," uviedol Reirs pred stretnutím ministrov financií eurozóny, na ktorom budú rokovať o gréckej dlhovej kríze.

"Situácia bude drsná a komplikovaná," popísal Reirs dôsledky prípadného odchodu Grécka z eurozóny (Grexit). Politici a úradníci eurozóny však podľa neho naďalej pracujú na "pláne A", ktorý počíta so zotrvaním krajiny v eurozóne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.