Anglická asociácia FA podporila Platiniho kandidatúru na šéfa FIFA

Michel Platini Foto: TASR/AP

Londýn 29. júla (TASR) - Pár hodín po tom, ako Michel Platini oznámil svoju kandidatúru na post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), sa za neho verejne postavila anglická asociácia FA. Tá okrem vyjadrenia podpory vyslovila presvedčenie, že práve súčasný šéf UEFA môže priniesť do svetovej federácia zmenu.

"Podporujeme kandidatúru Michela Platiniho," cituje agentúra Reuters predsedu FA Grega Dykea. "Máme s ním dobré vzťahy a dúfame, že získa globálnu podporu, ktorá bude viesť k vynoveniu FIFA počas najnáročnejšieho obdobia v jej histórii. Chápeme, že bude asi veľa kandidátov, čo by mohlo viesť k silnej a zdravej debate. Treba myslieť na to, že bude veľmi náročné viesť tak zničenú inštitúciu. Je potrebné preskúmať a zmeniť celú štruktúru FIFA."

Platini ukončil mediálne špekulácie o svojej budúcnosti v stredu, keď oficiálne potvrdil kandidatúru na post prezidenta FIFA. O svojom rozhodnutí informoval písomne aj všetkých 209 členských asociácií FIFA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.