Odborníci diskutujú o deťoch, ktoré nežijú so svojou pôvodnou rodinou

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Košice 8. októbra (TASR) - Výmena skúseností a poznatkov v oblasti starostlivosti o deti, ktoré nežijú so svojou rodinou, je cieľom dnešnej konferencie Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar s názvom Mosty k rodine. Diskutovať o tom v Košiciach dnes budú odborníci z rôznych oblastí v rámci Košického a Prešovského kraja.

Časť konferencie tvoria prednášky, po nich budú nasledovať workshopy. Hlavnou časťou je téma: 10 rokov budovania Mostov k rodine - Tímová spolupráca pri sanácii rodiny. "Cieľom projektu Tímová spolupráca pri sanácii rodín s využitím konferenčného modelu práce s ohrozenou rodinou Family Group Conference je posilnenie kapacít mimovládnych organizácií a zlepšenie podmienok na fungovanie občianskej spoločnosti," uviedol Jozef Mikloško, predseda Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar.

Projekt bol podporený sumou 14.895 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti.

Konferencia je súčasťou projektu regionálnych konferencií Mosty k rodine. Odborníci si na nej vymieňajú skúsenosti v oblasti starostlivosti o deti vyrastajúce mimo svojej pôvodnej rodiny s dôrazom na sanáciu pôvodného rodinného prostredia, inovatívne prístupy a súčasné trendy v starostlivosti o tieto deti a praktické otázky sociálnej práce s rodinou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.