R. Fica prijal kubánsky prezident Raúl Castro

Na snímke premiér SR Robert Fico (druhý zľava) a kubánsky prezident Raúl Castro počas prijatia slovenskej delegácie v Havane 8. októbra 2015. Foto: TASR/Úrad vlády SR

Havana 9. októbra (TASR) - Návšteva slovenskej delegácie na čele s predsedom vlády SR Robertom Ficom na Kube vyvrcholila vo štvrtok prijatím u prezidenta Raúla Castra. Informoval o tom dnes Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Castro na stretnutí ocenil podpisy ekonomických dohôd medzi Slovenskom a Kubou, ktorých súčasťou je aj vysporiadanie kubánskeho dlhu.

Na snímke premiér SR Robert Fico (vľavo) a kubánsky prezident Raúl Castro počas prijatia v Havane 8. októbra 2015. Foto: TASR/Úrad vlády SR

Najvyšší kubánsky predstaviteľ prejavil tiež záujem o skúsenosti Slovenska z transformačného obdobia a potvrdil návštevu podpredsedu vlády Kuby Ricarda Cabrisasa na Slovensku.

Slovenskú delegáciu, ktorej súčasťou sú aj minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a minister financií Peter Kažimír, čaká ešte návšteva osobitnej ekonomickej zóny Mariel a Inštitútu genetického inžinierstva a biotechnológie Kuby, ktorý je známy produkciou kvalitných liekov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.