Našim volejbalistom sa nepáčia hotelové postele, ustlali si aj na zemi

Na archívnej snímke nový hlavný tréner slovenskej mužskej reprezentácie Alberto Giuliani. Foto: TASR/Michal Svítok

Busto Arsizio 9. októbra (TASR) - Hoci sa slovenským volejbalistom ubytovanie v horách na ME v Taliansku páči, komfort hotelových izieb podľa nich nezodpovedá kvalite prostredia. Aj preto si Matej Paták s Radoslavom Prešinským ustlali prvú noc radšej na zemi. Ak však reprezentanti nad miernymi nedostatkami prižmúria oči, s pobytom v provincii Varese sú zatiaľ spokojní.

Hlavná časť slovenskej výpravy odletela do dejiska kontinentálneho šampionátu, ktorý spoločne s Talianskom organizuje Bulharsko, už v stredu. Pred večerom pristála na milánskom letisku Malpensa a následne sa vydala do hotela Palace Grand, ktorého vzhľad pripomína skôr kaštieľ ako ubytovacie jednotky. Históriou však dýcha celé mesto na severozápade Lombardska, keďže v roku 1859 tu jeden zo zjednotiteľov krajiny na Apeninskom polostrove Giuseppe Garibaldi viedol vojnu proti rakúskym jednotkám.

Historický nádych pocítili vo Varese aj slovenskí volejbalisti, ktorí mali ihneď po prílete problémy so spánkom. Paták s Prešinským vyriešili situáciu po svojom. "Na týchto posteliach sa spať jednoducho nedá. Skúsili sme to, ale vyzerá to tak, že celý turnaj radšej prespíme na zemi. Mäkký koberec sme si vystužili ďalšími epedami a mohli sme spať," skonštatoval Paták. Sťažností na postele bolo dokonca viac, niektorí mali problém s kvalitou, iní zasa s dĺžkou.

Napriek tomu panuje v tíme trénera Alberta Giulianiho dobrá nálada. Problémy s posteľami si František Ogurčák vykompenzoval po svojom. "Taliansko mám veľmi rád, chutí mi to tu, čo bolo poznať na večeri," komentoval s úsmevom. "V hale je to tiež celkom fajn, len škoda, že sme si v nej poriadne nezatrénovali. Problém je ten, že sa nachádza ďaleko od hotela."

A práve organizačná stránka je ďalšou vecou, ktorá podľa Slovákov domácim usporiadateľom trošku nevyšla. Tímy základnej D-skupiny totiž ubytovali vo Varese a doprava do haly trvá niečo vyše hodiny. Vzhľadom na tento fakt sa slovenskí tréneri Giuliani s Andrejom Kravárikom rozhodli zrušiť tréning v piatok ráno pred zápasom. "Zišlo by sa nám potrénovať servis či príjem lôpt. Na druhej strane sú tu tréneri, ktorí usúdili, že by nebolo pre nás dobré, ak by sme dokopy tri hodiny pred zápasom presedeli v autobuse," dodal Ogurčák.

Už v piatok o 17.30 h čakalo Slovákov v Busto Arsizo prvé vystúpenie na turnaji. Vo svojom otváracom zápase sa stretli s bronzovým tímom uplynulých ME zo Srbska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.